П'ять думок після римської конференції з відбудови України
Успішний контрнаступ і відновлення повного контролю над усіма тимчасово окупованими територіями є абсолютним пріоритетом внутрішньої та зовнішньої політики України.
Водночас стратегічно важливим є забезпечувати всеохопну підтримку західних партнерів зараз і в майбутньому не лише у військовому та економічному, але і політичному аспектах.
Тема реконструкції, яку підіймають під час конференцій з відбудови України, як це було 26 квітня у Римі, є дуже важливим інструментом такого діалогу з декількох причин:
1. Утримання України у світовому порядку денному, цього разу в особливо позитивному світлі та перспективах відновлення. Це, певною мірою, сприятиме мʼякому подоланню втоми від «питань України» (а насправді питань усього демократичного світу), де це має місце.
2. Посилення звʼязків з країнами-партнерами вже сьогодні через зацікавлений у відбудові бізнес.
3. Пришвидшення поточної реконструкції та максимальна готовність всіх потенційних стейкхолдерів до повноцінної відбудови, як тільки настане момент.
4. Ще глибші різносторонні звʼязки українських регіонів з регіонами-партнерами по всьому світу.
5. Політична підтримка євро-атлантичних прагнень України. Якщо кожна країна-хост конференції з відновлення України обіцятиме хоча б підтримку пришвидшеного членства в ЄС, переконаний – ми зацікавлені в таких зустрічах в усіх країнах-членах ЄС ще вчора.
А тепер найважливіше – чергове нагадування про необхідність швидкої та впевненої перемогти, аби партнери могли інвестувати та відновлювати якомога швидше без остраху та вагань.
Очевидно, що політичний розворот від росії до України в італійському політикумі відбувався завдяки послідовному лідерству пані Мелоні, але впевнене запевнення в підтримці України на 360 градусів на конференції було надзвичайно важливим доповненням до усіх укладених договорів та меморандумів у сфері реконструкції, ба навіть стратегічно значно важливішим.
Читайте також: Приймайте перемогу України як даність, – прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні
Нехай такі інструменти дипломатії для нас і надалі приносять не менші результати! Сил ЗСУ робити основну роботу, витримки нашим партнерам послідовно підтримувати нас до перемоги та завжди після неї!
Читайте більше в матеріалі Італія інвестує в економічне диво України: головні цифри і заяви Римської конференції з відбудови