Епоха безкарного терору
Ізраїль зазнав наймасованішої за всю свою історію комбінованої атаки у ніч на 14 квітня.
Згідно з попередньою інформацією, Іран застосував 185 дронів-камікадзе Shahed-136 і аналоги, 36 крилатих ракет і 110 ракет класу «земля-земля» з балістичною траєкторією. Упевнений, ці дані ще будуть оновлюватися.
Цей текст буде присвячений не аналізу завданих ударів, ефективності ізраїльської ППО, а зовсім іншому. Спробі знайти відповідь на запитання, як таке стало можливим? І не тільки цей удар, а багато речей, за останні тридцять років... Такі як перша і друга чеченські війни, п'ятиденна війна в Грузії, різанина в Сирії, гібридне і повномасштабне вторгнення в Україну.
Ось, що буває, коли терористичні режими не душать у зародку, а отримують шанс на розвиток, розправляють плечі та об'єднуються.
Коли тільки починалася підготовка Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) до масованого удару по Ізраїлю, мені на очі потрапив скрін із відео, на якому в Тегеран стягувалися комплекси РЕБ 1Л222М «Автобаза-М». Ці системи, як за назвою ви можете зрозуміти, російського виробництва, відіграють важливу роль у захисті мережі ППО від радіоелектронної боротьби шляхом постановки перешкод сигналам GPS, РЛС і супутників на великій висоті та на великій відстані, а також для раптового нападу на ворожі літаки й атакувальні системи, фактично засліплюючи їхні системи.
Здавалося б, звідки в Ірану сучасний російський комплекс РЕБ?
З квітня 2023 року російські окупанти застосовують в Україні іранські ПТРК Dehlaviyeh, які в самому Ірані було прийнято на озброєння 2012-го і які є точною копією російського ПТРК «Корнет», прийнятого на озброєння 1998 року. А нещодавно КНДР презентувала свій ПТРК Bulsae-5 «불새-5», який є копією іранського ПТРК Dehlaviyeh, який є копією російського ПТРК «Корнет».
Сьогодні вночі по Ізраїлю були запущені балістичні ракети, які подолали від тисячі до понад тисячі кілометрів. Це стало можливим завдяки тому, що Іран став успішно розвивати свою ракетну програму з початку 1990-х, отримуючи необхідні технології від КНДР і СРСР/росії.
Зі свого боку, КНДР стала демонструвати успіхи в ракетній програмі раніше за Іран.
У 1985 році Іран придбав у Північної Кореї близько 100 ракет Hwasong-5, створеної на базі Р-17 ОТРК «Ельбрус», а потім Hwasong-6, з передачею самих ракетних технологій, завдяки чому Іран зміг створити ракету Shahab-1.
Сама ж Північна Корея розвивала свою ракетну програму, використовуючи як базу не тільки радянські Р-17 ОТРК «Ельбрус» і ТРК «Точка-У», на базі якої було створено KN-02 Toksa (Hwasong-11), а згодом і KN-24, а й уже російські 9М723 ОТРК «Іскандер», на базі яких було створено KN-23, якими вже обстрілювали Україну.
І це лише вершина айсберга з усього того, чим СРСР, а згодом Росія, допомагали країнам-ізгоям у розвитку. Терористичні, хижацькі режими отримували підтримку в розвитку своїх засобів для війни і вбивств, в той час, як країни Заходу закривали понад три десятиліття очі на те, що відбувається. Замість нейтралізації та нівелювання цього розвитку, з ними намагалися домовлятися, вести діалог із людожерами...
Епоха Рональда Рейгана і Маргарет Тетчер минула. Замість адекватних, рівноцінних відповідей, дискусії ні про що. Терористи з трибуни ООН несуть єресь і виправдовують кровопролиття – геноцид! Лідер держави, що претендує на звання світового гегемона, світоча демократії, закликає уникати ескалації країну, по якій спрямовуються сотні ракет і дронів-камікадзе.
І Росії це вигідно.
Удари по Ізраїлю відволікають увагу від кровопролиття в Україні, так само як різанина 7 жовтня... Але США, які загрузли в політичному шапіто на капітолійському пагорбі, не готові до двох викликів одночасно, країни-ізгої і диктаторські режими бачать слабкість світового поліцейського. Настає епоха безкарного терору, яка Росії тільки на руку і який вона стимулюватиме й надалі, в тій чи іншій формі?
Я все ж таки вірю в розсудливість і сподіваюся, що жадібність і зашорошеність сучасного міжнародного політикуму програють перед глобальною загрозою, сформованою вже давно віссю зла, яка набрала силу і з кожним безкарним ударом відчуває дедалі більшу самовпевненість.