Протести в Єревані – це реваншизм, що може занурити Південний Кавказ у чергову криваву баню

13 Червня 2024, 17:05
Протести в Єревані. Фото з фейсбук сторінки Олександра Коваленка 1437
Протести в Єревані. Фото з фейсбук сторінки Олександра Коваленка

У Єревані тривають протести з вимогою відставки прем'єр-міністра Нікола Пашиняна. Однією з причин є звинувачення на адресу ОДКБ і намір Вірменії покинути цю мертвонароджену організацію, яка, за словами Пашиняна, становить для його країни більше загрозу, ніж захист.

Загалом ця заява не є чимось дивовижним, з урахуванням вкрай стрімкого виходу Вірменії з орбіти впливу Росії, про що я неодноразово згадував у своїх оглядах ситуації на Південному Кавказі та особливо присвячених військово-технічному співробітництву Єревана з новими постачальниками – Парижем і Нью-Делі.

Зрозуміло, такий дрейф на Захід і Південний Схід не може залишитися поза увагою Росії, яка завжди вважала Вірменію своєю колонією, в різні історичні часи підпорядковувала її по-різному: чи то силовим методом, чи то культурно-економічним, чи то військово-технічною залежністю і підтримкою територіальних загарбницьких кампаній – Карабах.

Але нинішня криза у відносинах Вірменії та Росії настільки масштабна, що є безпрецедентною в сучасній історії, і не дивно, що РФ на неї одразу ж відреагувала, не тільки різного роду агресивними заявами, а й активізувала своїх маріонеток з числа реваншистів, до яких належать Роберт Кочарян і Баграт Србазан, запустивши тим самим свій улюблений сценарій – суспільно-політичну хаотизацію, що отримала масштабну підтримку російських інформаційних ресурсів.

Можна по-різному ставитися до нинішнього керівництва Вірменії в особі прем'єр-міністра Нікола Пашиняна, але точно можна сказати, що воно не проросійське, особливо після 2020 року. Курс Вірменії, який вона обрала після провальної 44-х денної війни, все ж більше на благо самої країни, ніж якби вона залишалася в повних і абсолютних залежностях від Росії. І протести в Єревані – це спроба привести до влади саме ті сили, які проповідують проросійський вектор розвитку країни і реваншизм, що може занурити Південний Кавказ у чергову криваву баню.

А тому, протести в центрі Єревана не на користь всьому регіону, але в інтересах саме Москви, якій вдасться, як утриматися в самій країні, так і утримати її під своїм контролем з усіма наслідками, що випливають.

Читайте також:  У Вірменії проходять масові протести з вимогою відставки Пашиняна

Коментар
02/12/2024 Понеділок
02.12.2024
01.12.2024