Європарламент: нові виклики та можливості для України

19 Липня 2024, 22:27
Європейський парламент на першому пленарному засіданні після виборів-2024 КОЛОНКА 3299
Європейський парламент на першому пленарному засіданні після виборів-2024

Європейський парламент розпочав роботу в новому складі в Страсбурзі на першому пленарному засіданні 16 липня. Це відкриває як нові можливості, так і виклики для України. Спостерігаючи за подіями у Страсбурзі, хочу поділитися своїм баченням ситуації.

1. Ключові призначення

Переобрання Роберти Мецоли на посаду президентки Європарламенту (562 голоси «за») та Урсули фон дер Ляєн на посаду голови Єврокомісії (401 голос) – це позитивний сигнал для України. Обидві політикині неодноразово демонстрували підтримку нашої держави.

 

2. Виклики правого популізму

Хоча праві та популістські сили дещо посилили свої позиції, їхній вплив не варто перебільшувати. Вони не змогли об'єднатися в єдину потужну політичну групу, що обмежує їхні можливості. Проте їхня риторика та методи роботи стають значно агресивнішими, що потребує нашої уваги.

3. Пріоритети ЄС

У своїй промові Урсула фон дер Ляєн охопила широке коло питань – від створення оборонного союзу ЄС до міграційної політики. Однак відсутність згадки про розширення ЄС до 2030 та прискорену європейську інтеграцію України викликає занепокоєння. Це сигнал для нас активізувати роботу в цьому напрямку.

4. Підтримка України

Попри все, підтримка України залишається пріоритетом для Європарламенту. Про це свідчить ухвалення проукраїнської резолюції (495 голосів "за"). Європарламент залишається ключовим майданчиком для адвокації українських інтересів.

5. Що робити Україні?

  • Не зупинятися і продовжувати реформи, особливо в сфері боротьби з корупцією.
  • Активно працювати над гармонізацією законодавства з ЄС.
  • Використовувати ЄП як майданчик для озвучення та просування Українських інтересів.
  • Зміцнювати зв'язки з проукраїнськими депутатами та політичними групами.

 

Висновок

Новий склад Європарламенту – це нові можливості для України. Але ці можливості потрібно вміло спрямовувати. Нам потрібно бути активними, наполегливими і послідовними у своїх євроінтеграційних прагненнях. Лише так ми зможемо прискорити наш шлях до ЄС.

 

Детально дивіться в інтерв'ю Олександра Лазуки в програмі Район.Закордон:

Коментар
21/04/2025 Неділя
20.04.2025
19.04.2025
18.04.2025

Ставайте Друзями Району

Ваші внески — це щирий жест довіри, який допомагає нам працювати незалежно й надихає на нові проєкти. Разом ми будуємо сильніше суспільство, додаючи трохи любові в кожен день!

128 із 300 учасників

Ще 172 учасників, щоб досягти мети!

Долучитися