Як Європа компенсує США: підсумки саміту ЄС з радником Європарламенту

Після розвороту США у бік Росії лідери Європи чи не щодня зідзвонюються, чи збираються.
У Брюсселі відбулося засідання Євроради 20-21 березня. У Європі наголошують, що не збираються припиняти постачання військової допомоги Києву. Щобільше, планують прискорити постачання зброї.
Єврокомісія представила «Білу книгу» для розбудови оборонної промисловості Європи. Цей документ, серед іншого, передбачає задоволення нагальних потреб України на полі бою та інтеграцію її оборонпрому в європейський.
Загалом план переозброєння Європи мобілізує близько 800 млрд євро на оборонні витрати ЄС. Водночас інструмент, який забезпечить 150 млрд євро позик країнам Альянсу на оборонні інвестиції, зокрема, допоможе посилити підтримку України.
Щодо України наразі є чіткий консенсус держав-членів, за винятком Угорщини, які пообіцяли підтримувати Київ протягом наступних тижнів і місяців, попри обіцянки Трампа «принести мир у розтерзану війною Східну Європу».
Про наслідки саміту європейців в аналітичній програмі «Вечірній Район» ми запитали в Олександра Лазуки, радника міжфракційного об'єднання «Євроатлантична Україна» у Європарламенті.
Він розповів про розбіжності, які все ще залишилися щодо України серед європейців, чому не пройшов план Каї Каллас надати 40 млрд, а згодом 5 млрд євро на зброю для Києва, а також припинення дискусії щодо конфіскації заморожених російських активів.
Дивимось також: Вечірній район: апатія до терактів, ЄС все ще гальмує щодо України, УПЦ МП програла суд