Угорщина відправила до України делегацію на переговори щодо нафтопроводу «Дружба»
До Києва вирушила угорська делегація на чолі з парламентським держсекретарем Міністерства енергетики Габором Чапеком. Вона вестиме переговори щодо нафтопроводу «Дружба» на тлі звинувачень у тому, що Київ не відновлює постачання нафти через політичне рішення, а не пошкодження.
Про візит розповів сам Чапек, пише Telex.
Угорський парламентський держсекретар записав відео з пункту пропуску «Захонь» з угорського боку кордону й розповів, що мета делегації – провести переговори не лише з енергетичним керівництвом у Києві, а й із послами та представником Європейської комісії.
Ще 4 березня угорський уряд видав постанову про створення слідчої комісії, яка мала вирушити до України для оцінки стану нафтопроводу. Крім Чапека, до комісії належить фахівець нафтової галузі, державний посадовець, який спеціалізується на міжнародних відносинах, та аналітик енергетичного ринку.
Комісія вже провела переговори у Братиславі з учасниками словацького енергетичного ринку й представниками енергетичного уряду, і сторони домовилися, що Словаччина також приєднається до угорської делегації. Комісія також надіслала листа віцепрем’єр-міністрові України та міністрові енергетики Дмитру Шмигалю.
Нагадаємо, з кінця січня 2026 року транзит нафти маршрутом «Дружба» через українську територію зупинився. Саме через «Дружбу» Угорщина й Словаччина отримували переважну більшість нафти.
ДОПОВНЕНО:
У Міністерстві закордонних справ заявили, що вранці 11 березня на території України заїхала група громадян Угорщини, яка «не має офіційного статусу чи запланованих офіційних зустрічей». Про це сказав речник МЗС Георгій Тихий, пише Європейська правда.
«Ми знаємо, що сьогодні вранці на територію України заїхала група громадян Угорщини за загальними правилами для всіх громадян країн Шенгенської зони, користуючись безвізом», – зазначив Тихий.
Він наголосив, що будь-які особи з туристичною метою можуть саме так заїхати в Україну з країн Шенгену.
«На території України ця група осіб не має офіційного статусу чи запланованих офіційних зустрічей, тож точно некоректно називати їх "делегацією», – акцентував речник МЗС.
Він додав, що на території України можуть перебувати громадян інших держав, «які з повагою ставляться до України і дотримуються загальних правил відвідин, зокрема з туристичною метою».