Україна та Німеччина підписали угоди про стратегічне партнерство

У межах міжурядових консультацій, що відбулися 14 квітня у Берліні,Україна та Німеччина офіційно закріпили статус стратегічних партнерів.
У присутності Президента України Володимира Зеленського та Федерального канцлера ФРН Фрідріха Мерца було підписано ключові документи, що визначають вектор співпраці на роки вперед, повідомляє Укрінформ.
Підписання відбулося на рівні профільних міністерств. Зокрема, було укладено два фундаментальні документи:
- Оборонна сфера: документ про співпрацю між оборонними відомствами підписали міністр оборони ФРН Борис Пісторіус та представник української сторони Михайло Федоров. Ця угода спрямована на посилення технологічного обміну та спільні оборонні проєкти.
- Економічна стійкість: декларацію про наміри щодо підтримки промислового відновлення та стійкості підписали міністерка економічного співробітництва та розвитку ФРН Рейм Алабалі Радован та міністр економіки, довкілля та сільського господарства України Олексій Соболєв.
Канцлер Фрідріх Мерц підкреслив історичну значущість цього моменту:
«Ми підвищуємо наші двосторонні відносини з Україною до рівня стратегічного партнерства».
Після завершення консультацій у Берліні українська делегація вирушить до Рима, де заплановані переговори з італійським урядом для подальшого зміцнення європейської підтримки.