Прапор Європейського Союзу повернеться на будівлю парламенту Угорщини
На фасаді угорського парламенту знову з’явиться прапор Європейського Союзу після понад 12 років його відсутності.
Про це повідомив майбутній прем’єр-міністр Петер Мадяр, зазначивши, що стяг вивісять на установчому засіданні Національних зборів поруч із державним та секейським прапорами.
«На установчому засіданні Національних зборів поряд з угорським та секейським прапорами на фасаді парламенту знову з’явиться прапор Європейського Союзу», – повідомив Мадяр.
Як пишуть угорські медіа, європейський стяг не з’явився на будівлі навіть у липні 2024 року, коли Угорщина розпочала своє головування в Раді ЄС. Тоді влада посилалася на законодавчі норми 2004 року, згідно з якими будівля Національних зборів є винятком і не зобов’язана демонструвати прапор Євросоюзу. Повернення символіки, ініційоване Петером Мадяром, свідчить про зміну підходів у відносинах країни з європейською спільнотою.