США розглядають можливість призупинення членства Іспанії в НАТО, – Reuters
Пентагон вивчає варіанти «покарання» для союзників по НАТО, які відмовилися підтримати військову операцію США проти Ірану.
Згідно з внутрішнім електронним листом відомства, який опинився у розпорядженні журналістів Reuters, серед запропонованих кроків є призупинення членства Іспанії в Альянсі, пише Район.Закордон.
Обурення Вашингтона викликала відмова Мадрида надати дозвіл на використання свого повітряного простору та військових баз «Рота» і «Морон» для ударів по іранських об'єктах.
У документі зазначається, що доступ до повітряного простору союзників є «абсолютною основою НАТО», а його блокування з боку європейських країн викликало розчарування в адміністрації Трампа. Окрім санкцій проти Іспанії, Пентагон пропонує усувати «складні» країни від престижних посад в Альянсі. Також розглядається можливість перегляду позиції США щодо претензій Великої Британії на Фолклендські острови як відповідь на недостатню підтримку з боку Лондона.
За словами американського чиновника, ці заходи покликані надіслати чіткий сигнал союзникам і зменшити «почуття привілею» з боку європейських держав. Хоча призупинення членства Іспанії матиме обмежений вплив на поточні військові операції США, воно несе колосальний символічний ризик для єдності всього Північноатлантичного альянсу.
