Україна отримає від партнерів перші 100 мільйонів євро на підготовку до зими

100 мільйонів євро для підготовки України до зими спрямують партнери через Фонд підтримки енергетики. Такі зобовʼязання оголосили партнери України під час засідання «Енергетичного Рамштайну», яке пройшло за участі прем’єр-міністерки України Юлії Свириденко та віцепрем'єра, міністра енергетики Дениса Шмигаль.
Про це повідомив сам віцепрем'єр у телеграм-каналі у неділю, 26 квітня.
Водночас домовилися про пошук додаткового фінансування Фонду в розмірі 829 мільйонів євро, додає Шмигаль. Це є критично важливим для забезпечення своєчасного спрямування ресурсів на вже затверджені та пріоритетні потреби, а також для реалізації закупівель.

«Вдячний Великій Британії, ЄС, Італії, Норвегії, Канаді, Фінляндії, Естонії, Латвії, Литви, Німеччини, Данії та Франції за підтримку України та лідерство в цьому питанні. Вдячний Секретаріату Енергетичного Співтовариства за ефективне управління Фондом, що зміцнює довіру партнерів», – наголосив міністр.
Під час зустрічі у форматі Ukraine Energy Coordination Group обговорили цілі і пріоритети такої співпраці.
У контексті підготовки до наступної зими особливо важливим є рішення ЄС про фінансову підтримку Україні на 90 мільярдів євро, відзначив пан Шмигаль і висловив сподівання, що «підтримка і солідарність партнерів допоможуть Україні пройти і наступну зиму».

Читайте також:
- Закордон
Італія виділить Україні ще 10 мільйонів євро на відновлення енергетики
- Район.IN.UA
У кількох регіонах України відновили електропостачання для критичної інфраструктури. ОНОВЛЕНО
- Район.IN.UA
В Україні через технологічне порушення одночасно відключили дві лінії: без світла три області
- Закордон
Україна отримає 85 мільйонів євро від ЄБРР для купівлі додаткових обсягів газу
