Іран погодився обговорювати ядерну програму з Трампом

#   229

Іран офіційно змінив свою стратегію на переговорах зі Сполученими Штатами, погодившись обговорювати власну ядерну програму.

Про це повідомляє Al Arabiya, посилаючись на джерела.

Раніше Тегеран наполягав на тому, що питання ядерного досьє має бути відкладене на пізніші етапи, а першочерговим завданням є припинення морської блокади та відновлення судноплавства в Ормузькій протоці.

 У межах нової пропозиції Іран готовий піти на суттєві поступки: обмежити збагачення урану до рівня 3,5% та поступово скорочувати наявні запаси збагаченого палива. Крім того, Тегеран відмовився від вимоги щодо негайного виведення американських військ із регіону, зосередившись на вимозі припинити нарощування військової присутності США біля іранських кордонів.

Поступки з боку Ірану відбуваються на тлі жорсткої позиції Вашингтона. Президент США Дональд Трамп раніше заявив, що попередня пропозиція Тегерана була «неприйнятною», оскільки іранська сторона ще не заплатила «достатньо високу ціну» за свої дії. Оновлений план Ірану також передбачає поетапне відкриття Ормузької протоки в обмін на зняття американської військово-морської блокади та надання міжнародних гарантій безпеки від майбутніх атак.

Як пише видання, попри дипломатичне «потепління», ситуація залишається напруженою: Корпус вартових ісламської революції (КВІР) застерігає Білий дім від спроб силового тиску, заявляючи, що США доведеться обирати між «неможливою військовою операцією» або «поганою угодою».

Останні новини

Всі

10 червня 2026

9 червня 2026