Три країни оголосили про внески до Фонду підтримки транспорту України під час саміту в Лейпцигу
У німецькому Лейпцигу в межах Міжнародного транспортного форуму відбувся круглий стіл високого рівня, присвячений відновленню логістичної системи України.
Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба повідомив, що Швеція, Німеччина та Норвегія офіційно оголосили про готовність долучитися фінансовими внесками до новоствореного Фонду підтримки транспорту України, пише Район.Закордон.
Під час зустрічі міжнародним партнерам продемонстрували масштаби руйнувань: фрагменти пошкоджених вокзалів, локомотивів та залишки російського озброєння. За словами міністра, з початку повномасштабного вторгнення росія здійснила понад 5 100 ударів по об'єктах «Укрзалізниці», пошкодивши понад 26 тисяч об’єктів. Суттєвих втрат зазнала і морська галузь – зафіксовано пошкодження понад 900 об'єктів портової інфраструктури та 177 цивільних суден.
Міністр зазначив, що попри постійні атаки, транспортна система продовжує працювати. Минулого року залізниця перевезла 28 мільйонів пасажирів, а через морський коридор пройшло майже 200 мільйонів тонн вантажів.
Кулеба відмітив, що запуск Фонду підтримки стане механізмом для практичної відбудови інфраструктури, що є критично важливим для національної безпеки та стійкості держави.
Нагадаємо, наприкінці квітня стало відомо, що 100 мільйонів євро для підготовки України до зими спрямують партнери через Фонд підтримки енергетики. Такі зобовʼязання оголосили партнери України під час засідання «Енергетичного Рамштайну».




