Україна вимагатиме від Угорщини компенсації за напад на інкасаторів «Ощадбанку», – голова НБУ
Україна планує домагатися від Будапешта відшкодування за фізичну та моральну шкоду, завдану працівникам і майну Ощадбанку під час березневого інциденту з інкасаторськими авто.
Про це заявив голова Нацбанку Андрій Пишний, наголосивши на необхідності проведення об’єктивного розслідування всіх обставин справи, пише Європейська правда.
За словами очільника НБУ, наразі зусилля зосереджені на двох напрямках: юридичному відшкодуванні збитків через скасування незаконних обмежень у ЄС та співпраці з Європейським центральним банком. Позицію Києва вже підтримала очільниця ЄЦБ Крістін Лагард, яка вказала на небезпечні ризики таких дій для міжнародного статусу євро.
Нагадаємо, 5 березня 2026 року в Угорщині безпідставно затримали два броньовики Ощадбанку з 40 млн доларів, 35 млн євро та 9 кг золота. Працівників банку згодом повернули до України, заявивши про грубе порушення їхніх прав. Лише 6 травня, після двох місяців юридичної боротьби та звинувачень угорської сторони у фальсифікації доказів, конфісковані цінності та кошти були повернуті Ощадбанку.
Нагадаємо, Національний банк України виступив з офіційною заявою щодо безпрецедентного інциденту на території Угорщини, де 5 березня 2026 року представники місцевих правоохоронних органів затримали два інкасаторські автомобілі Ощадбанку.
