Петер Мадяр скасував запроваджений Орбаном через війну в Україні режим надзвичайного стану

Новий прем’єр-міністр Угорщини Петер Мадяр оголосив про скасування режиму надзвичайного стану, що був запроваджений урядом Віктора Орбана через «загрозу війни».
Про це очільник уряду повідомив на своїй сторінці у Facebook, наголосивши на поверненні країни до нормального життя та традиційних демократичних механізмів управління, пише Район.Закордон.
«Сьогодні припиняється введений Орбаном режим надзвичайного стану, пов’язаний із загрозою війни, і разом із цим ми прощаємося з урядуванням на підставі указів. Ми повертаємося до нормального життя», – написав Петер Мадяр.
Нагадаємо, надзвичайний стан в Угорщині вперше з'явився під час пандемії COVID-19. Згодом Віктор Орбан неодноразово подовжував його дію, аргументуючи це повномасштабним вторгненням РФ в Україну та необхідністю оперативно ухвалювати державні рішення. Такий режим дозволяв уряду фактично керувати країною в обхід стандартних парламентських процедур.
Тепер, за словами нового прем'єра, країна відмовляється від цієї практики, повертаючи владу до звичного законодавчого процесу.
