Україна скликає термінове засідання Радбезу ООН через масований удар РФ

Тетяна Федчик

Тетяна Федчик

#   439

Україна ініціює термінове засідання Ради Безпеки ООН через масований російський обстріл цивільної інфраструктури та загибель мирних жителів.

Про це повідомив Андрій Сибіга на своїй сторінці у соцмережі Х.

«Я доручив негайно ініціювати засідання Ради Безпеки ООН та використати інші міжнародні майданчики для реагування на вбивства Росією цивільних українців», – зазначив Сибіга.

Він додав, що у Києві внаслідок останнього терористичного удару Росії загинули щонайменше 8 людей, серед них – 12-річна дівчинка, ще десятки людей отримали поранення. Кількість жертв може зрости, адже ще близько двох десятків людей вважаються зниклими безвісти.

«Із 18:00 учорашнього дня й до 08:00 сьогодні Росія випустила 675 дронів та 56 ракет, зокрема балістичних, пошкодивши 11 житлових будинків у Києві та понад 50 — по всій Україні. Такий масштаб російського терору потребує жорсткої міжнародної реакції, і я закликаю всі держави відреагувати. Я доручив усім нашим посольствам завтра приспустити прапори та відкрити книги співчуття», – зазначив міністр закордонних справ.

Також він розповів, що завтра вранці МЗС запросить іноземний дипломатичний корпус – усіх іноземних послів у Києві – відвідати одне з місць, де російська атака зруйнувала цілу частину багатоповерхового житлового будинку.

«Світ має побачити, що відповіддю Росії на всі наші конструктивні мирні пропозиції є ще більше терору та насильства, і діяти відповідно», – підкреслив Сибіга.

Як писав Район.in.ua, росіяни в ніч на 14 травня здійснили комбінований удар по Києву: повідомляється про застосування дронів та крилатих ракет.  Кількість загиблих внаслідок удару –12 людей. Серед них двоє дітей. 57 людей постраждали. 

Останні новини

Всі

10 червня 2026

9 червня 2026