Україна та Угорщина починають нові переговори щодо угорської меншини на Закарпатті
Україна та Угорщина домовилися провести новий раунд експертних консультацій для пошуку практичних рішень щодо угорської національної меншини в Закарпатській області.
Перші переговори в онлайн-форматі між профільними делегаціями можуть розпочатися вже 19 травня. Про це повідомили міністри закордонних справ Андрій Сибіга та Аніта Орбан.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга наголосив на готовності працювати з новим угорським урядом над усіма питаннями двостороннього порядку денного для відновлення довіри та добросусідства. За його словами, головна мета переговорів – забезпечити відповідність європейським стандартам і практикам.
Угорська міністерка закордонних справ Аніта Орбан також підтвердила призначення делегацій і висловила сподівання, що цей діалог закладе основу для швидкого врегулювання питань і принесе відчутний прогрес для угорської громади Закарпаття.
Окрім теми нацменшин, очільники відомств обговорили міжнародний порядок денний. Андрій Сибіга окремо порушив питання інтеграції України до Євросоюзу та підтвердив готовність до якнайшвидшого відкриття переговорних кластерів.
Варто нагадати, що попередній уряд Угорщини тривалий час блокував початок переговорів про вступ України до ЄС.
