Угорщина скасувала депортацію інкасаторів «Ощадбанку», яких затримували з мільйонами євро та золотом

#   311

Угорська влада повністю скасувала рішення про депортацію та трирічну заборону на в’їзд до Шенгенської зони для сімох інкасаторів державного «Ощадбанку».

Генеральна дирекція поліції у справах іноземців Угорщини 18 травня також постановила негайно вилучити всі відповідні записи з державних реєстрів. Про це повідомила пресслужба «Ощадбанку».

Обмеження скасували після того, як компетентний орган з питань конституційного захисту Угорщини відкликав свої попередні висновки, згідно з якими українські громадяни нібито становили загрозу для національної безпеки. Угорська сторона не стала чекати завершення судового розгляду, який український банк ініціював у Будапешті, та самостійно анулювала свої санкції.

Голова правління «Ощадбанку» Юрій Каціон, який особисто очолював команду банку в Угорщині, назвав це рішення підтвердженням абсолютної правоти фінустанови. За його словами, системна правова позиція разом із дипломатичною підтримкою Президента, НБУ та МЗС України дозволили захистити як людей, так і репутацію державного банку. 

Бекграунд скандальної справи:

  • 5 березня 2026 року в Угорщині незаконно затримали два інкасаторські автомобілі «Ощадбанку». Вони транзитом із Відня до Києва перевозили значний вантаж: 40 мільйонів доларів США, 35 мільйонів євро та 9 кілограмів банківського золота. Кошти транспортували в межах офіційної угоди з «Райффайзен Банк Австрія» для забезпечення готівкового обігу в Україні, а вантаж пройшов усі європейські митні процедури.
  • 6 березня 2026 року затриманих сімох інкасаторів депортували з Угорщини, після чого вони повернулися на батьківщину.
  • 12 березня 2026 року угорська сторона повернула банку обидві затримані спецмашини.
  • 6 травня 2026 року «Ощадбанку» вдалося повністю повернути всі незаконно утримувані мільйонні кошти та банківське золото в Україну.

Останні новини

Всі

15 червня 2026

14 червня 2026

13 червня 2026

12 червня 2026

Переглянути все