Угорщина скасувала депортацію інкасаторів «Ощадбанку», яких затримували з мільйонами євро та золотом
Угорська влада повністю скасувала рішення про депортацію та трирічну заборону на в’їзд до Шенгенської зони для сімох інкасаторів державного «Ощадбанку».
Генеральна дирекція поліції у справах іноземців Угорщини 18 травня також постановила негайно вилучити всі відповідні записи з державних реєстрів. Про це повідомила пресслужба «Ощадбанку».
Обмеження скасували після того, як компетентний орган з питань конституційного захисту Угорщини відкликав свої попередні висновки, згідно з якими українські громадяни нібито становили загрозу для національної безпеки. Угорська сторона не стала чекати завершення судового розгляду, який український банк ініціював у Будапешті, та самостійно анулювала свої санкції.
Голова правління «Ощадбанку» Юрій Каціон, який особисто очолював команду банку в Угорщині, назвав це рішення підтвердженням абсолютної правоти фінустанови. За його словами, системна правова позиція разом із дипломатичною підтримкою Президента, НБУ та МЗС України дозволили захистити як людей, так і репутацію державного банку.
Бекграунд скандальної справи:
- 5 березня 2026 року в Угорщині незаконно затримали два інкасаторські автомобілі «Ощадбанку». Вони транзитом із Відня до Києва перевозили значний вантаж: 40 мільйонів доларів США, 35 мільйонів євро та 9 кілограмів банківського золота. Кошти транспортували в межах офіційної угоди з «Райффайзен Банк Австрія» для забезпечення готівкового обігу в Україні, а вантаж пройшов усі європейські митні процедури.
- 6 березня 2026 року затриманих сімох інкасаторів депортували з Угорщини, після чого вони повернулися на батьківщину.
- 12 березня 2026 року угорська сторона повернула банку обидві затримані спецмашини.
- 6 травня 2026 року «Ощадбанку» вдалося повністю повернути всі незаконно утримувані мільйонні кошти та банківське золото в Україну.
