Вашингтон відклав повне відновлення нафтових санкцій проти Росії

#   189

Вашингтон ще на 30 днів продовжив дію тимчасового винятку із санкцій проти російської нафти, яка вже завантажена на танкери та перебуває в морі.

Про це у мережі X повідомив міністр фінансів США Скотт Бессент, пише Район.Закордон.

За словами очільника Мінфіну, загальна ліцензія дозволить «найбільш вразливим країнам» викупити російську нафту, що наразі заблокована на морських маршрутах. Бессент запевнив, що цей крок є вимушеним і спрямований на стабілізацію світового ринку фізичної нафти та забезпечення енергоносіями держав, які мають у цьому найбільшу потребу.

Рішення ухвалили всього за два дні після того, як Вашингтон офіційно повернув обмеження в дію, відмовившись від чергового автоматичного продовження.

Нагадаємо, Сполучені Штати вперше запровадили це послаблення 12 березня, щоб пом'якшити дефіцит нафти та стримати стрибок цін, викликаний закриттям Іраном Ормузької протоки. Перший термін дії винятку завершився 11 квітня, після чого його пролонгували до 16 травня.

Такі кроки Вашингтона викликають гострі суперечки серед європейських союзників. У Європі переконані, що санкції мають діяти без жодних послаблень, аби позбавити Росію надприбутків і можливості фінансувати війну проти України. Водночас деякі азійські країни, зокрема Індія та Індонезія, наполегливо просили США продовжити дію ліцензій, оскільки через закриття Ормузької протоки світовий ринок щодня втрачає мільйони барелів палива.

Раніше Президент США Дональд Трамп заявляв, що американські санкції проти російського нафтового сектору відновлять у повному обсязі, щойно на Близькому Сході завершиться безпекова криза.

Останні новини

Всі

15 червня 2026

14 червня 2026

13 червня 2026

12 червня 2026

Переглянути все