Зеленський заявив про підготовку України до відкриття кластерів у переговорах з ЄС

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна активізує дипломатичну роботу на міжнародному напрямку та прагне нормалізації відносин із сусідніми державами.
Про це він сказав у вечірньому відеозверненні 19 травня.
За словами глави держави, цього дня він детально обговорив із міністром закордонних справ Андрієм Сибігою українські зовнішньополітичні завдання на травень – червень.
Зеленський повідомив, що Україна підтримує комунікацію з новою владою Угорщина та зацікавлена у «нормальних добросусідських відносинах» і повноцінній співпраці. Також президент зазначив, що настав час нормалізувати відносини між Україною та Грузія.
Окрему увагу, за словами президента, приділяють співпраці з європейськими інституціями та просуванню України до членства в Європейський Союз.
«Україна заслуговує бути частиною Євросоюзу, і навіть у час війни, воюючи за свою незалежність і захищаючи свою державність, ми рухаємося до повноправної європейської інтеграції України», – наголосив Зеленський.
Президент також заявив, що Україна готова до відкриття кластерів у переговорному процесі щодо вступу до ЄС та працює над визначенням графіка подальших кроків. Крім того, на цей тиждень запланована предметна комунікація з ключовими європейськими країнами.
