Жінкам-держслужбовицям дозволили виїзд за кордон без службових відряджень: рішення Уряду набуло чинності

В Україні офіційно скасували обмеження на перетин державного кордону для жінок, які обіймають посади в органах державної влади, місцевого самоврядування, на державних підприємствах та в судах.
Відсьогодні, 20 травня, Державна прикордонна служба України розпочала застосовувати нові норми під час прикордонного контролю в пунктах пропуску, дозволяючи виїзд усім жінкам без винятків незалежно від мети поїздки, повідомляє Район.Закордон, посилаючись на інформацію прикордонників.
Зміни до Правил перетину державного кордону, які затверджені Постановою № 57, Кабінет Міністрів України ухвалив Постановою № 623 від 15 травня 2026 року. Цей документ вносить корективи до пункту 2-14 Правил та знімає вимогу надавати рішення про службові відрядження для жінок, які перебувають на державній службі або працюють у сферах, що раніше підпадали під обмеження. Перша віцепрем'єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко напередодні підтвердила, що Уряд повністю усуває ці рамки, забезпечуючи рівні умови для перетину кордону всіма жінками.
Раніше, у січні 2023 року, Кабмін запровадив жорсткі обмеження, згідно з якими посадовці, включно з жінками, мали право виїжджати за межі України виключно у службові відрядження. Це стосувалося народних депутатів, урядовців, представників місцевої влади, суддів, прокурорів та керівників держпідприємств. Винятки передбачалися лише для відвідування дітей за кордоном, лікування або у разі смерті близьких. Нинішнє рішення Уряду повертає жінкам-посадовцям право на вільне пересування на рівні з іншими громадянками України.
