Україна збільшить імпорт скрапленого газу через термінал у Литві
Україна суттєво збільшить обсяги імпорту скрапленого природного газу з Балтійського регіону завдяки довгостроковій угоді про постачання палива через термінал у литовській Клайпеді. Блакитне паливо, яке надходитиме від американських та близькосхідних виробників, допоможе зміцнити енергетичну незалежність країни.
Про це повідомила перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко за підсумками зустрічі з очільницею уряду Литви Інгою Ругінене.
Під час міжурядових консультацій сторони досягли домовленостей, які дозволять розширити вже наявний досвід співпраці. Юлія Свириденко зазначила, що український «Нафтогаз» раніше вже приймав подібні партії скрапленого газу, а нові домовленості допоможуть суттєво посилити цей логістичний канал. Вона також подякувала литовській стороні за незмінну підтримку, наголосивши, що у Литві не доводиться пояснювати, за що воює Україна, а можна одразу переходити до конкретних кроків для спільного посилення.
Паралельно Україна диверсифікує шляхи постачання і на південному напрямку. Навесні «Нафтогаз» обговорив із Грецією збільшення імпорту скрапленого газу через використання грецьких портів та інфраструктури «Вертикального коридору».
