Проукраїнська Метте Фредеріксен залишається при владі: у Данії сформували новий уряд

Прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен оголосила про створення нового лівоцентристського уряду після кількох місяців напружених політичних консультацій.
Цей крок дозволить 48-річній лідерці залишитися на посаді на третій термін поспіль, повідомляє Reuters.
Фредеріксен уже відвідала короля Данії, щоб офіційно сповістити про вихід із кількамісячної політичної невизначеності. До нового уряду меншості, очолюваного соціал-демократами, увійшли також соціал-ліберали, «Зелені ліві» та центристи з партії «Помірковані». Політична платформа нового кабінету буде представлена найближчим часом, а склад міністрів оголосять у середу.
Для забезпечення стабільного голосування в парламенті, де після березневих виборів мандати отримали представники одразу 12 партій, новий уряд розраховує на підтримку ультралівого «Червоно-зеленого альянсу». Створення цієї коаліції демонструє відчутний розворот Фредеріксен наліво, оскільки попередні чотири роки вона керувала країною в союзі з правими лібералами.
Формування уряду стало можливим лише після того, як на початку травня провалилися спроби правоцентристських сил під керівництвом міністра оборони Троельса Лунда Поульсена знайти альтернативну більшість. Тоді переговори зайшли в глухий кут через вихід із процесу партії «Помірковані», що дало Фредеріксен другий шанс об'єднати довкола себе партнерів.
Нагадаємо, Метте Фредеріксен відома своєю безкомпромісною підтримкою України на міжнародній арені. За час її прем'єрства Данія стала одним із ключових донорів зброї для ЗСУ та очолила коаліцію з надання українському війську сучасних винищувачів.
Читайте також:
Данія вперше з 1903 року втратила прем'єра-соціал-демократа: що це означає для УкраїниНагадаємо, вибори у Данії 24 березня завершилися історичним зламом: прем'єр-міністерка Метте Фредеріксен подала у відставку, перервавши безперервний владний континуум соціал-демократів, який тривав з 1903 року.
Про наслідки для України розповів координатор міжфракційного об'єднання «Євроатлантична Україна» в Європарламенті, депутат Луцької міської ради Олександр Лазука у подкасті від Район.Закордон «Що там у ЄС?» (дивіться з 22:48).
