Перші шпальти іспанських ЗМІ – про війну в Україні: «Щоденник російського резервіста»
Світові ЗМІ слідкують за подіями на фронті російсько-української війни та продовжують про них писати на перших шпальтах. Також інформують про все, що пов'язане з цими подіями. Іспанське видання «El Mundo» опублікувало інтерв'ю з російським резервістом, який, щоб уникнути тюремного ув'язнення, пішов воювати.
Статтю опублікували 8 листопада. Про це інформує Район.Закордон.
Іспанія «El Mundo» – «ЩОДЕННИК РОСІЙСЬКОГО РЕЗЕРВІСТА»
«Я на передовій, тому що не хотів у в'язницю, але й вбивати не хочу». грег був офіцером поліції і був призваний до Жовтневого заклику: «У батальйоні майже всі проти війни».
У жовтні отримав повістку, щоб вирушити на війну, яку його країна веде в Україні.
З настанням темряви, в нічному поїзді, що повертається з білгорода, прикордонного російського міста, що перемежовується бойовими діями в Україні, приїжджі цивільні та військові у відпустці поєднуються, як тіні, що дрімають на нарах.
Читайте також: Реакція світу на війну росії проти України 7-10листопада
Але на світанку світло повертається, щоб заповнити вагон плацкарту, що характеризується тим, що він сповнений ліжок без стін, рюкзаки, вишиті буквою «Z» і суворі солдати знаходяться в центрі уваги.
Знають, що новини брешуть. Раптово почали боятися участі у війні ті росіяни, які досі ігнорували її.
Оголосивши про мобілізацію 21 вересня, путін пообіцяв, що всі мобілізовані на військову службу чоловіки, так звані мобіки, пройдуть додаткову підготовку перед відправкою на фронт. Одним із них і став грег. Йому 29 років, зі зброєю він трохи знайомий: у поліції пропрацював 8 років. Служив на Північному флоті, був відправлений до Сирії.
«Всюди був кухарем», – зазначає він.
Читайте також: «Що буде з Україною, якщо Трамп переможе?», – перші шпальти німецьких ЗМІ
грег не хотів йти на війну, але якось у жовтні отримав повістку, пішов без особливих вагань.
«Я зрозумів, що немає сенсу сидіти у в'язниці і пішов у військкомат, мене відвели до кімнати, віддали речі, призначили посаду та відправили до казарми. Наступного дня навчання зі стрільби, тактична медицина, їзда на великовантажних КамАЗах, – пояснює він EL MUNDO, рухаючись у зворотному напрямку від білгородського поїзда, що прямує на фронт.
За даними російських ЗМІ, на війні вже загинуло щонайменше 100 призовників. Одна п'ята зробила це, не дійшовши фронту. Більшість померлих – це вихідці з Уральського регіону. Президент росії припинив мобілізацію. Але юридично вона може тривати: підписаний ним указ залишається чинним.
На обладнання було багато нарікань, але він запевняє, що це не його справа.
«Перед від'їздом мені дали зброю, гарну, не іржаву». Також «бронежилет та каска». Але й сам себе забезпечив: «Взяв продукти, голки, нитки, постільні речі, а потім родичі привезли додаткові боєприпаси, загалом, я підготувався ґрунтовно», – каже «мобік».
За даними російського уряду, 49 тисяч із 318 тисяч російських резервістів, покликаних під час нещодавньої мобілізаційної кампанії країни, вже перебували на передовій в Україні. Спочатку грега відправили до білгорода, неподалік кордону з росією.
«Зараз рухаємося до кордону, всі хлопці в хорошому настрої». Або майже всі. З частини втік кожен перший з 2 тисяч новобранців. Але загалом настрій гарний», – розповів грег.
У ці дні надходять звістки про спалахи невдоволення серед мобілізованих. Понад 100 російських призовників із чувашії оголосили страйк у своїх тренувальних казармах в ульяновську, центральна росія, на знак протесту проти невиплати заробітної плати.
«Ми ризикуємо своїми життями, йдемо на вірну смерть заради їхньої безпеки та мирного життя», – написали новобранці у зверненні, опублікованому організацією із захисту прав ув'язнених Gulagu.net.
Їм пообіцяли 3 тисячі євро, і вони відмовляються воювати в Україні, доки їм не заплатять. Через такі настрої і як запобіжний захід уроки стрілянини бскасували.
Як і багато росіян, грег читав у ЗМІ про майже 700 тисяч росіян, які втекли з країни, щоб уникнути призову на військову службу.
Читайте також: «Чи везуть російську нафту хорватські танкери?», – перші шпальти світових ЗМІ про війну росії в Україні
«Ті, кому вдалося втекти – це їхні проблеми. Я та інші не засуджуємо. Це їхнє життя, сподіваюся, що їх не буде оголошено в розшук, і що, коли вони повернуться на батьківщину, правосуддя не переможе. Я теж проти війни, тут майже всі проти війни», – додав «мобік».
«Деяких командирів планували розстріляти», – кричить журналістка та блогерка Анастасія Кашеварова.
«Результат мобілізації – ненавчених «пацанів» кидають на фронт. До челябінська, єкатеринбурга, москви вже прибувають цинкові труни. Ви нам говорили, що буде навчання, що на фронт їх не відправлять через тиждень», – додає вона.
грег усвідомлює ризики, але ніколи не думав відступати. «Я вирішив, що братиму участь, але я не хочу псувати життя іншим людям». Йому не подобається ідея знищення українців, але він підтримує російську пропаганду про те, що насправді Україна ворожа до росії.
«Уникатиму вбивств будь-яким способом, тому що людське життя безцінне і, незважаючи на те, що народ України протистояв нам, для всіх він залишається братнім народом. Зроблю все можливе, щоб уникнути конфронтації», – наголосив «мобік».
Він вважає, що його позиція є репрезентативною.
«Дуже небагато тут хочуть вбивати, але, на жаль чи на щастя, вони є. По суті, ми всі збираємось захистити себе та свій народ», – сказав грег.
Будь-які історії виходять із цієї сірої зони. Мобілізовані з ямпільського полку кантемирівської дивізії, вони майже тиждень провели без води та їжі у занедбаному будинку на Луганщині, оскільки після виходу з фронту командування не пускає їх на базу, повідомляє газета «Нова». 27 загрожують судом за відмову повернутися на фронт.
Білгородський поїзд наближається до станції. Деякі мандрівники запитують солдатів: коли закінчиться війна.
«Ми не знаємо, як довго це може тривати, можливо, після зими стане зрозуміліше, куди все це йде», — каже один із солдатів.
Це війна. Слово, яке ніхто не хоче вимовляти, але про яке росіяни ставлять дедалі більше запитань.
Починається ще один ранок невизначеності. З солдатської казарми грег пояснює, через що йде його війна.
«Хочу, щоб це закінчилося якнайшвидше. Це почалося зі зрозумілих причин і зараз це просто битва на витривалість». Він вважає, що путіну «потрібний прохід у придністров'ї (район Молдови, що перебуває під впливом росії], я хочу вірити, що наші сусіди в Європі перестануть постачати зброю та гроші для спонсорування України. Я не думаю, що путін має рацію, але я можу зрозуміти його причини». Для більшості тутешніх товаришів українці — братній народ», – додав «мобік».