російсько-українська війна на перших шпальтах світових ЗМІ

10 Листопада 2022, 23:14
російсько-українська війна на перших шпальтах світових ЗМІ 476
російсько-українська війна на перших шпальтах світових ЗМІ

Перші шпальти світових змі знову псисали про події кривавої війни росії в Україні.

Кореспондети Район.Зкордон зібрали всю найактуальнішу інформацію станом на 9 листопада.

Головні теми

  • Зеленський: успіху у збереженні клімату не буде, якщо війна триватиме;

  • москва відкрита для переговорів без умов;

  • Вибори в США: як москва знову втрутилася. Республіканці можуть призупинити допомогу США Україні;

  • Україна запевняє, що на неї не чинили тиску для переговорів із москвою;

  • Україна шукає проросійських колабораціоністів, аби притягнути їх до відповідальності;

  • У Берліні зареєстровано майже 100 тисяч біженців». З них близько 85 500 військових біженців з України

  • Туреччина робить все можливе, щоб покласти край війні в Україні

  • В інтересах Індії продовжувати імпорт російської нафти. Але Індія підтримає будь-яку ініціативу щодо України по зменшенню ризиків для світової економіки

  • Не вдається скоротити імпорт дешевої нафти з росії: Індія — Заходу

  • Зеленський відкритий до переговорів, висуває умови миру з росією

  • «WSJ» – Київ визначив умови переговорів про припинення війни. Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий до «справжніх мирних переговорів» з Росією після тиску з боку західних покровителів, які вимагають показати готовність до переговорів на тлі побоювань щодо видатків на восьмимісячну війну;

  • Захід має збільшити свою військову підтримку Україні, щоб дати відповідь на допомогу, яку союзники Москви, особливо Іран, надають Росії.

Велика Британія: «The Guardian»  - «Зеленський: успіху у збереженні клімату не буде, якщо війна триватиме»

Президент Володимир Зеленський заявив світовим лідерам, що вони не зможуть подолати кліматичну кризу, не припинивши війну в Україні.

«Без миру не може бути ефективної кліматичної політики», – сказав він учора у відеозверненні до світових лідерів на кліматичному саміті Cop27 ООН в Єгипті.

«Війна розпочата росією призвела до енергетичної кризи, яка змусила десятки країн відновити виробництво електроенергії на вугіллі, щоб знизити ціни на енергію для свого населення. Знизити ціни, які шокуючим чином зростають через навмисні дії росії», – заявив український лідер. 

путін, президент однієї з найбільших у світі країн-виробників копалин, використовував домінування Росії в постачанні газу до Європи, щоб посилити тиск на країни ЄС та інші країни у зв'язку з війною.

путін зневажливо поставився до саміту, на якому зібралося понад 100 глав держав та урядів, а також 45 000 інших делегатів, щоб обговорити надзвичайну кліматичну ситуацію.

Кожен лідер виступив з коротким зверненням, але звернення Зеленського було сприйнято найкраще. Він чітко дав зрозуміти, що війна в Україні є проблемою не лише для його країни, але й для світа загалом, і провів прямі паралелі із кліматичною кризою.

«Війна принесла світові гостру продовольчу кризу, яка найсильніше вдарила по тих, хто страждає від існуючих проявів зміни клімату», – сказав він.

Він розповів як постраждали українські ліси на прикладі колоди, зрізаної осколками, яка виставлена ​​на Cop27 в українському павільйоні.

«Війна з росією знищила 5 мільйонів акрів (2 мільйони гектарів) лісів в Україні менш ніж за шість місяців», – сказав він.

Італія. «La Stampa»: «Президент Путін, настав час домовлятися про мир між вами та Зеленським»

«Переможений цар та атомний кошмар»

«Corriere della Sera»: «ВАШИНГТОН, СТРАТЕГІЯ БЕЗПЕКИ: Таємні контакти з Москвою»

«Gazzetta del Sud»: «Москва відкрита для переговорів без умов»

Франція «Le Monde» - «Україна: російська війна завдає шкоди моральному духу цивільного населення»

Австрія «Kurier» - «Вибори в США: як Москва знову втрутилася»

Республіканці можуть призупинити допомогу США Україні

Перед виборами Євгеній Пригожин, близький друг путіна, говорив про те, що росія також брала активну участь у виборах до Конгресу США у вівторок. Знову ж таки, дезінформація, як повідомляється, поширювалася в основному через соціальні мережі та інтернет-тролів, що використовуються там. Насамперед підтримали кандидатів, близьких до Дональда Трампа, оскільки вони часто виступають проти подальшої збройової допомоги Україні. Наскільки великий був вплив насправді і чи хотів Пригожин стати важливим, спочатку незрозуміло.

«Хитрий Путін»

Сам Трамп ніколи не приховував своїх симпатій до російського президента, називаючи його розумним навіть після вторгнення до України. Однак провідні члени партії відкидають українські побоювання, що зростаючий політичний вплив республіканців означатиме припинення допомоги Україні. Вони просто не хочуть видавати незаповнені чеки

«Kleine Zeitung»: «У Києві через російські атаки знеструмлені 450 тисяч домогосподарств»

Бельгія. «De Morgen»: Херсонська битва буде наступною. Українсько-російська стратегія для південного портового міста»

Португалія «I - informação»: «Україна запевняє, що на неї не чинили тиску для переговорів із Москвою»

Іспанія «El Mundo» - «Україна шукає проросійських колабораціоністів, аби притягнути їх до відповідальності».

Київ переслідуватиме тих, хто допомагав російським окупантам на звільнених територіях

Його підпис — перекручені каракулі, щось на зразок «Тус», але почерк дитини цілком зрозумілий. Мер Тростянця Юрій Бова, який говорить російською мовою, зберігає щоденник, який залишив в окопі ворожий солдат-підліток. Бова читає перші речення, написані 5 березня: «Нам сказали, що ми їдемо воювати проти нацистів, а ми поводимося як фашисти». Він перегортає сторінки та обирає ще один цікавий абзац: «Говорили, що ми маємо звільнити Україну, але всі тут нас зневажають». Щоденник, за словами його нинішнього власника, потрапить у майбутній музей.

Юрів Бова був обраний на місцевих виборах, але має військову форму, як і весь уряд Зеленського. Коли почалося вторгнення в Україну, його ім'я було у чорних списках, які вели росіяни. Його місто — одне з найзаможніших у Сумській області, що межує з росією, тому загарбники не змусили на себе довго чекати. Перед тим, як увійшли танки Z, Бова сховався у сусідньому лісі з групою опору та телефоном, з якого він намагався продовжувати керувати селом на відстані. 

«Якби вони впіймали мене в той момент, вони б закатували мене до смерті», — каже він.

Його група допомагала українській армії виявляти і боротися з росіянами, які оселилися у місті. Влучною артилерійською атакою вони знищили цілу колону російської бронетехніки, в центрі міста, разом із старим радянським танком Т34, що стояв на постаменті, який також був пошкоджений.

Цією атакою Юрів Бова та його люди зуміли вибити окупантів, але тепер перед ними постає та сама проблема, що й перед усією звільненою Україною: переслідувати та судити тих українських громадян, які вирішили з ними співпрацювати. 

«Російські розстріляли б нас. Ми дамо їм справедливий суд», – каже Бова.

Мер хоче дати зрозуміти, що влада розрізняє два типи людей: тих, хто був змушений допомагати ворогові, тому що їх життю загрожувала небезпека, серед яких багато вчителів-українців, змушених викладати в російській системі освіти, і тільки цією мовою, і тих, хто робив це добровільно, щоб отримати з цього користь. В усіх звільнених селах, селищах та містах були й ті, й інші. З першими нічого не станеться. Багато хто з останніх втік до Росії або ховається. У відкритому провадженні є сотні, якщо не тисячі справ.

ПІД СЛІДСТВОМ

Бова описує явний випадок колабораціонізму у Тростянці.

«У нас на вулиці кілька людей під слідством. Всі сусіди знають, що співпрацювали з росіянами, але нам потрібні докази. Йдеться про сім'ю пекарів, які нагодували все населення»,  – зазначає Бова.

«У перший тиждень вторгнення у них закінчилося борошно, і вони зателефонували мені, щоби сказати про це. У мене були мішки з борошном на складі, який я ховав. Я вирішив сказати їм, де це, щоб вони могли продовжувати пекти хліб для жителів Тростянця. Через два тижні ці пекарі виявили місцезнаходження складу і викрали там все, що призначалося для мирних мешканців. І зробив це  той самий чоловік, що потім став російським гауляйтером  (лідер зони в нацистській термінології). Очевидно, що він прийняв цю роль раніше за окупантів», — каже Бова.

«У місті всі підприємства були пограбовані. Вони навіть не залишили магніти на дверцятах холодильників, але їхня пекарня та аптека продовжували нормально працювати. Зробили вони це з дозволу російських окупантів. Його колеги з пекарні стали донощиками на інших сусідів. Великої зради немає. За ті місяці окупації росіяни вбили 50 мирних жителів. Тростянця. «У нас є фото та відео всього, але на даний момент у СІЗО сидить лише один із них, той, якого призначили гауляйтером. Вони колабораціоністи, без сумніву», – додає він.

Багато бойовиків з проросійських партій, наприклад, віктора медведчука чи віктора януковича, справжні проплачені росією сателіти, відкрито співпрацювали з окупантами в кожному з міст України, але київську владу непокоїть не це - під українським законом, багато пожежників, поліцейських, лікарів та державних службовців працювали на своїх постах, підкоряючись ворогові. Відстань між терором російських окупантів та цілеспрямованою допомогою у деяких випадках виявляється занадто короткою. Українське правосуддя постарається, як запевняють у Києві, бути точним у таких діях, щоб не викликати зворотного ефекту.

Німеччина «DER Tagesspiegel»: «У Берліні зареєстровано майже 100 тисяч біженців». З них близько 85 500 військових біженців з України

Цифри вищі, ніж у 2015 році. Сенат хоче встановити наметові містечка до кінця листопада

Цього року Берлін вже прийняв майже 100 000 біженців, що значно більше, ніж у ході великого напливу біженців у 2015 та 2016 роках.

Це одна з причин, через яку сенатор із соціальних питань Катя Кіппінг оголосила, що до 10 000 додаткових спальних місць буде надано до кінця року, щоб створити для біженців. Кіппінг хоче розбити для цього наметові містечка. За інформацією Tagesspiegel, вони мають бути збудовані у старому аеропорту Тегель, у Темпельхофер-Фельді та у виставковому центрі – по можливості до кінця листопада.

До кінця жовтня цього року в Берліні було зареєстровано близько 97 тисяч емігрантів, повідомило у вівторок Державне управління у справах біженців (LAF).

Відповідно, було близько 85 500 військових біженців з України та близько 10 700 прохачів притулку з інших країн. Крім того, було близько 800 нових спеціальних програм прийому.

За словами представника LAF до кінця року має бути подолано позначку 100 000 біженців.

Для порівняння: за даними LAF, у 2015 році та в перші два місяці 2016 року Берлін прийняв близько 72 000 осіб як прохачі притулку через великий наплив біженців на той час.

В даний час у місті є 28 000 вільних місць - більше, ніж будь-коли раніше.

Однак зараз доступно лише 124 місця, як заявив у вівторок представник LAF.

Причиною цього є неухильне зростання кількості прохачів притулку протягом року.

Крім того, кількість біженців з України знову збільшується. Також багато українців, які спочатку знайшли приватне житло в Берліні, тепер шукають інше житло.

За даними LAF, наразі у житлі, наданому офісом, проживає близько 3000 осіб з України.

Берлін також має особливу проблему, яка полягає в тому, що багато прохачів притулку, які вже були прийняті, все ще живуть у притулках, бо інакше вони вже були б безпритульними.

Нідерланди «Het Parool»: «Росія і США ведуть таємні переговори»

«Informatia Zilei»  - «Росія запрошєна до участі у справжніх переговорах з Україною»

Люксембург «Luxemburger Wort» -«Довга тінь української війни»

Заклик головного дипломата Жана Ассельборна (LSAP) у цьогорічній зовнішньополітичній заяві чіткий: «Більше НАТО і більше ЄС». Інвестуйте, щоб зберегти мир». З рішенням про постачання зброї та матеріалів в Україну Велике Герцогство перебуває на правильному боці історії, підкреслив Ассельборн учора перед представниками парламенту. Однак глава МЗС застеріг від неправильних висновків: більше військової допомоги Україні не означає більше війни.

Туреччина «Daily Sabah»: «Туреччина робить все можливе, щоб покласти край війні в Україні»

«Туреччина старанно працює над зниженням напруженості та пом'якшенням криз у глобальній системі, в якій замість солідарності виділяється поділ», – заявила Анкара і підтвердила, що країна докладає максимум зусиль для припинення російсько-української війни.

Тим часом, наголосивши на успіху дипломатичних зусиль Туреччини, він сказав: «Посередницька діяльність Анкари останнім часом продовжує приносити результати та вносити зміни до різних областей, таких як Сербія, Косово, Боснія та Герцеговина, Ефіопія, Сомалі, Філіппіни та Венесуела».

Він також зазначив, що Туреччина стала «країною, яка робить найбільший внесок у глобальну продовольчу безпеку».

За його словами, завдяки угоді про експорт зерна, підписаній Туреччиною, Організацією Об'єднаних Націй, Росією та Україною в Стамбулі, індекс світових цін на продовольство впав на 9%, додавши, що це найбільше падіння за 13 років.

Політика нормалізації Туреччини посідає важливе місце у її активній зовнішній політиці цього року, зазначив Чавушоглу, заявивши, що Анкара проводить «процес нормалізації відносин з Вірменією в ім'я миру та процвітання на Південному Кавказі».

Індія «New Indian Express» - «Напередодні поїздки Йеллен (міністра фінансів США) Індія наполягає на імпорті російської нафти»

Переговори відбулися за кілька днів до приїзду до Делі пані міністра фінансів США Джанет Йеллен, і було зазначено, що обмеження цін на російську нафту може бути включене до порядку денного переговорів. Минулого місяця Росія стала найбільшим постачальником нафти в Індію, збільшивши свою частку з менш ніж 2% нафтового кошика Індії до війни в Україні майже до 22% зараз.

Це була п'ята зустріч двох міністрів закордонних справ цього року, хоч це був перший візит Джайшанкара до Москви після війни в Україні. Його супроводжували високопосадовці міністерств сільського господарства, нафти та природного газу, портів, судноплавства та водних шляхів, фінансів, хімікатів та добрив, а також торгівлі та промисловості, що свідчить про широту двосторонньої взаємодії.

«Ми розглянули перебіг наших космічних та ядерних програм. Також важливо, щоб наші перевірені часом відносини у галузі оборони продовжували працювати без збоїв», – додав він.

Щодо України, Джайшанкар повторив заяву прем'єр-міністра Нарендри Моді про те, що «немає ери для війни», і сформулював незмінну позицію Індії щодо діалогу та мирного вирішення конфлікту. «Глобальна економіка просто надто взаємозалежна, щоб будь-де виник серйозний конфлікт, який не мав серйозних наслідків в іншому місці. Тому Індія рішуче виступає за повернення до діалогу та дипломатії. Ми однозначно на стороні миру, поваги до міжнародного права та підтримки Статуту ООН.

«The Pioneer»: «Не вдається скоротити імпорт дешевої нафти з Росії: Індія — Заходу»

Джайшанкар зустрічається з Лавровим у росії та закликає до переговорів про припинення війни в Україні

У вівторок Індія висловила серйозне занепокоєння російсько-українським конфліктом, заявивши, що світ спостерігає за його «наслідками» після того, як Covid завдав шкоди світовій економіці поряд з проблемами тероризму та клімату.

Висловлюючи це застереження, міністр закордонних справ С. Джайшанкар заявив у Москві, що ці події мають руйнівний вплив на глобальний прогрес та процвітання. Його зауваження пролунали після зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим на тлі російсько-українського конфлікту та його впливу на ціни на пальне, продовольче зерно та добрива.

Міністр підтвердив позицію Нью-Делі, згідно з якою діалог та дипломатія є шляхом до врегулювання конфлікту. Він також послався на послання прем'єр-міністра Нарендри Моді президенту росії путіну кілька тижнів тому про те, що сьогодні не є епоха війни.

Що стосується можливої ​​реакції Індії на заклики Заходу обмежити закупівлі російської нафти, Джайшанкар сказав, що на енергетичних ринках справді спостерігається стрес через поєднання факторів. «Як третій за величиною споживач нафти та газу, де прибутки не дуже високі, нам потрібно шукати доступні джерела, тому відносини між Індією та Росією працюють на нашу користь. Ми продовжимо так само», — сказав він.

За останні кілька місяців Індія збільшила імпорт зниженої в ціні сирої нафти з Росії, незважаючи на зростаючий занепокоєння з цього приводу з боку низки західних держав.

Більш того, Нью-Делі поки що утримується від голосування проти Росії в ООН та Раді Безпеки ООН (РБ ООН) щодо її військової акції в Україні.

Тим часом Лавров та Джайшанкар провели широкі переговори та обговорили весь спектр двосторонніх відносин, окрім українського конфлікту та його впливу на ланцюжки поставок палива та продовольства.

Колонка: Зеленський: Переговори з Росією можливі на умовах України

Президент України натякнув на можливість мирних переговорів з Росією та перелічив свої звичайні умови для діалогу: повернення всіх окупованих українських земель, компенсація збитків, завданих війною, і переслідування військових злочинців.

«The Times of India»: «Джайшанкар: В інтересах Індії продовжувати імпорт російської нафти»

Він каже, що Індія підтримає будь-яку ініціативу по України щодо зменшення ризиків для світової економіки

Міністр закордонних справ С. Джайшанкар у вівторок рішуче підтримав збільшення імпорту нафти Індією з Росії, заявивши, що енергетичні зв’язки з Москвою працювали на користь Індії, і що в інтересах Індії зберегти імпорт. Відповідаючи на запитання про тиск Заходу на Індію з метою обмежити торговельні зв’язки з Росією, Джайшанкар після зустрічі зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим сказав, що «основне зобов’язання» Індії полягає в тому, щоб індійський споживач мав найкращий можливий доступ на найвигідніших умовах, на міжнародні ринки.

Повторюючи тезу прем’єр-міністра Нарендри Моді про те, що зараз не епоха війни, міністр також заявив, що Індія підтримає будь-яку ініціативу щодо українського питання, щоб зменшити ризик світової економіки та стабілізувати глобальний порядок. Росія, на частку якої до військового конфлікту в Україні припадало 0,2% імпорту нафти в Індію, минулого місяця стала постачальником номер один для Індії, її частка зросла до 22%.

Лавров сказав, що Росія буде прагнути до подальшого збільшення поставок енергоресурсів до Індії, і що є хороші перспективи для співпраці в енергетиці, включаючи експорт вуглеводнів до Індії.

«The Hindu» - «Індія на «стороні миру»: Джайшанкар»

Міністр закордонних справ не робить жодної конкретної пропозиції бути посередником під час переговорів зі своїм колегою в Москві, але закликає до діалогу та дипломатії між двома ворогуючими націями; він каже, що Росія є стабільним і перевіреним часом партнером Індії.

США. «The Washington Times»: «Зеленський відкритий до переговорів, висуває умови миру з Росією»

«WSJ» – «Київ визначив умови переговорів про припинення війни»

Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий до «справжніх мирних переговорів» з Росією після тиску з боку західних покровителів, які вимагають показати готовність до переговорів на тлі побоювань щодо видатків на восьмимісячну війну.

Зеленський сказав, що українські умови для переговорів включають повернення контролю України над її територіями, компенсацію Києву за вторгнення Москви та притягнення до відповідальності винних у військових злочинах.

Увечері у понеділок він сказав, що зусилля мають бути зосереджені на «зупинці російської агресії, відновленні нашої територіальної цілісності та примушенні Росії до справжніх мирних переговорів».

Перспективи майбутніх мирних переговорів є невеликими, оскільки обидві сторони все ще вірять, що можуть перемогти. Україна досягла значних успіхів на полі бою в останні місяці і потребує більшого. Росія вважає, що зможе перетиснути Захід та позбавити Київ підтримки Заходу, а західні столиці заявили, що Кремль ескалює війну, а не шукає переговорів.

Офіційні особи США та Європи заявили, що Україна має визначити умови будь-якого прийнятного врегулювання.

Але в останні тижні західні офіційні особи прагнули розширити своє послання від неодноразових обіцянок військової та економічної підтримки, щоб почати говорити про мирний кінець війни, відповідаючи на тиск усередині країни та на заклики у значній частині світу.

 

 

 

Коментар
23/04/2024 Вівторок
23.04.2024
09:50
22.04.2024