Кремль планує новий штурм Києва. Що пишуть світові ЗМІ про війну росії в Україні
Перші шпальти світової преси 16 грудня про Україну та російсько-українську війну.
Головні теми газет:
- Володимир Зеленський – людина року газети в Потругалії
- Війна та ігри. Зеленський продакшен. Поява на телебаченні. Президент України з'являється в телешоу Девіда Леттермана на Netflix. Для багатьох постановка колишнього актора зараз заходить занадто далеко
- Бельгії все ще потрібна російська енергія
- Найкращі технократи росії перетворюються на помічників путіна
- Кремль планує новий штурм Києва
- Блекаут по всій Україні після нової хвилі ударів російських ракет по українських електростанціях. В Україні зафіксовано серйозні перебої з енергопостачанням після того, як російські ракети вразили 9 електростанцій.
- Дві журналістки: Анастасія Блищик (Україна) та Мар’ям Вагідян (Іран) – люди року по версії газети з Італії
- Путін про вторгнення росії в Україну «Треба було розпочати війну раніше»
- Ізраїль останніми тижнями посилив свою розвідувальну допомогу Україні через НАТО
- Після теракту в Херсоні жахи війни в Україні набувають глибшого сенсу, якщо дивитися на них великим планом
- Росія попереджає про «непередбачувані наслідки» ракет США в Україні»
- Системи ППО США можуть стати цілями росії.
Європа
Португалія, «Diário de Noticias» - «Антоніо Коста і Володимир Зеленський – люди року».
Навряд чи президент стане лідером і представником популярної боротьби за його суверенітет та західні цінності: демократія та свобода, а не прихильник імперіалістичної Росії. Володимир Зеленський
У жовтні 2021 року Джо Байден отримав військову та дипломатичну інформацію в кімнаті Білого дому. Карти, які доповіли президенту Сполучених Штатів, та оцінка, спираються на дані російських, супутникових та розвідувальних даних, були однозначними: цього разу російський лідер Володимир Путін був готовий відкрити ще один військовий фронт, як він робив у Донбасі, українській східній області. А потім, щоб захопити територію, як в українському Криму, або ліплення анклаву, як у Трансністрії або на півдні Грузії – у Південній Абхазії та Осетії.
Цього разу концентрація військ та бойових транспортних засобів біля кордону, спрямована на вторгнення до України, була більшою, ніж у квітні 2014 року.
Плани були вже відомі, і було прийнято рішення про захоплення Києва через три-чотири дні, тоді як спецназу було поставлене завдання знайти і ліквідували президента Володимира Зеленського, вбивши його, якщо це необхідно, а потім встановити уряд ляльок. У той час єдиною інформацією, яку можна було передати Байдену та віце-президенту Гаррісу, була дата вторгнення, хоча вони знали, що це станеться взимку.
У листопаді 2021 року, в кулуарах кліматичного саміту COP26 у Глазго, глава дипломатії США попередив президента України про те, що буде. Через кілька днів настала черга міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, який був попереджений у Вашингтоні. Але українці не отримували детальної інформації, тому реакція Києва, який уже звик до російських загроз, полягала в тому, щоб "знайти баланс між ризиками і підготовкою країни до найгіршого та підтримувати роботу економічної та фінансової галузей країни",– сказав Кулеба в інтерв'ю Washington Post.
Оцінка Кремля також враховувала нариси, написані або підписані Путіном у липні, які були сповнені історичних спотворень і відповідали імперіалістичному та неосвіченому погляду на посаду, заперечували особистість, її незалежність, стверджували, що «справжній суверенітет України можливий лише у партнерстві з Росією». Сигнал пролуналав у столиці США не лише про загрозу країні, яка протягом багатьох років прагне до сусідів на Заході , але також для головоломки, яка представляла її президента.
Сумнів почав зникати після того, як 24 лютого путін оголосив "спеціальну військову операцію", визначивши її як "деметалізація та денацифікація України". Американці пропонують транспорт Зеленському, щоб покинути країну, але його відповідь була: "Мені потрібні боєприпаси, а не поїздка". Поки країна була метою нападу, а росіяни взяли військовий аеропорт у Києві, президент поділився коротким відео зі свого мобільного телефону, в якому показав, що залишається в столиці, спростовуючи тим самим мовчазні чутки про те, що він втік. І він пообіцяв захистити незалежність країни.
Від коміка до Черчілля.
Протягом багатьох років росіяни, як і українці, сміялися з Зеленського та його трупи, були шоу по телевізору. Пропаганда Кремля зображує українця як особистість без довіри, Сам Путін сказав, що уряд у Києві є "групою наркоманів та неонази" і лідером режиму "планувалося систематичне знищення населення Донбасу ».
Як і представник російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова, який звинуватив Києв на початку конфлікту.
Зеленський та Путін зустрічалися лише один раз у грудні 2019 року в Єлісейському палаці та приєдналися до Еммануеля Макрона та Анжели Меркель, хоча український та російський лідери також збиралися наодинці. Нам сказали, хто був у Парижі того дня, Зеленський не міг приховати свою нервозність. Зеленський був трохи більше півроку на своїй посаді і пообіцяв "ніколи не повторювати невдачі" українського народу
Він отримав 73% голосів на президентських виборах. Він також пообіцяв покласти край корупції та коміксу, але він повністю провалився, оточуючи себе друзями та колегами, особливо з його студії Kvartal 95. Хоча його сходження до влади було паралельно з історією, яку він грав у жартівливому серіалі "Слуга народу" (назва, яку він узяв пізніше для свого політичного руху).
Він також фактично отримав підтримку олігарха Ігоря Коломойського.
Але Зеленський, звинувачений у тому, що він є маріонеткою цього потужного бізнесмена, не відмовився від свого наміру повернути банк, який раніше був націоналізований.
Без політичного досвіду, змушенийі проводити реформи для модернізації держави та покращення демократичних стандартів, а російський вплив зберігався, і не лише на військовому рівні в Донбасі. Після вторгнення Путіна він став лідером. Він присутній скрізь зі своєю щоденною привабливістю, і він впевнений, що є голосом надії та української єдності.
Крім того, використовуючи свої риторичні та комунікативні здібності, він досягає дуже великої міжнародної аудиторії, від національних парламентів до університетів, щоб чинити тиск на різні уряди і що війна в Україні не забувається.
Вибраний Редакційним офісом DN Міжнародною особистістю року (він також є цифрою року за часом), актор, який став президентом. Колишній британський прем'єр -міністр Борис Джонсон порівняно з Уінстоном Черчіллем, прем'єр -міністром під час Другої світової війни, не брав участі у війнах, і відомо, що він не має літературного хисту, завдяки якому Черчілль отримав Нобелівську премію з літератури, але його здатність передати ідею опору російської агресії вражає.
Хоча його промови за кордоном не завжди були найбільш успішними, особливо в перші тижні вторгнення. Він також пішов на «компроміси», щоб досягти миру, і серед них був нейтралітет, але тепер він справжній лідер і герой.
Австрія, «Kurier» – «Війна та ігри. Зеленський продакшен».
Поява на телебаченні. Президент України з'являється в телешоу Девіда Леттермана на Netflix. Для багатьох постановка колишнього актора зараз заходить занадто далеко.
Шоу однієї людини.
Володимир Зеленський був актором, і в цій якості він виступає на світовій сцені з початку війни. Тепер він навіть з'являється на Netflix із Девідом Леттерманом. Чи не надто багато постановки?
"Хочете анекдот?" - Запитує Володимир Зеленський. Він сидить у київському метро, на задньому плані гримить поїзд метро, іноді виють сирени.
«Так!», — каже Девід Леттерман, і Зеленський розповідає.
Це дивна ситуація для великого провідного нічного американського шоу, щоб взяти інтерв'ю у свого гостя, але вона підходить як рукавичка.
Президент України сидить навпроти ікони США посеред станції метро, де багато жителів столиці ховалися з початку війни і яке, незважаючи на путінські бомби, досі справно функціонує.
Вони розмовляють 45 хвилин, говорять про особисті речі, такі як телефонні дзвінки дружині та дітям, про погляди Зеленського на Путіна («якщо він помре, війна буде закінчена»), а також про гумор.
Леттерман говорить із Зеленським у своїй серії «Мій наступний гість не потребує представлення», раніше він сидів навпроти таких людей, як Барак Обама, Мелінда Гейтс та Джордж Клуні. А тепер Зеленський у толстовці з написом «Я українець» ніби оголошує про це: самовдоволений посил Путіну, який сидить у Кремлі і стверджує, що країни, яку він бомбардує, навіть не існує.
М'яка сила.
Чи це вдалий піар-хід – чи це занадто сильна постановка, як думають деякі спостерігачі? Зеленський, колишній народний артист, який пробився у президенти, з 24 лютого посилено шукає сцену.
Шоу Леттермана — це лише черговий стрибок в охопленні, зрештою, у Netflix понад 200 мільйонів передплатників. Те, що 44-річний Зеленський завжди показував як у підручнику, так це застосування, так би мовити, «м'якої сили»: як його чарівність та натхнення заводять друзів у всьому світі – і розширюють захист своєї влади від бомб та гранат. Це принесло йому звинувачення на Заході в тому, що він дуже сміливий, дуже вимогливий, що його зовнішній вигляд простий і не офіційний.
Говорили, що він міг би вберегти себе від промов, подібних до тих, що були на «Греммі» або на фестивалі в Гластонбері; а коли його сфотографували у Vogue з дружиною Оленою, то говорили, що він інсценує війну на глянцевому папері.
Той факт, що його команда одразу документувала кожну бесіду тет-а-тет із західними політиками в соціальних мережах, щоб не дати їм відступити, багатьох дратував — це було недипломатично.
Проте (надмірна) присутність ЗМІ не зашкодила йому. Захід постачає зброю в таких масштабах, які в лютому ніхто не вважав за можливе, а в Україні його щоденні відеоролики з народом справили ефект, на який Путін не очікував. Його звернення об'єднали країну, яка роками перебувала у розбраті, і перетворили Зеленського, який був до війни одним з найпопулярніших політиків а потім зазнав катастрафічної втрати довіри, тому що він не дотримався обіцянок про прозорість і погрожував зануритися в болоті корупції, в ідеального військового президента.
Financial Times, яка назвала його Людиною року як журнал Time, навіть порівнює його селфі-відео з культовими виступами Уїнстона Черчілля по радіо під час Другої світової війни. Тільки історія може сказати нам пізніше, чи порівняння є перебільшеним. У будь-якому разі, в Україні до 44-річного ставляться набагато менш некритично, ніж припускають на Заході.
Згідно з опитуваннями, його підтримує більшість українців, але його роль ставиться під сумнів у демократичних рамках.
Як «суперзірку», його бачать лише на Заході, заявив нещодавно у нашій газеті український письменник Андрій Курков. Але багато хто не впевнений, чи зможе він вести Україну в майбутнє навіть після закінчення війни.
Пиво біля моря.
Тому Леттерману він дипломатично відповів на питання про своє майбутнє. За його словами, він з нетерпінням чекає на можливість побувати біля моря і випити пива. Однак перед цим він розповідає анекдот про двох євреїв, які говорять про війну Росії з НАТО. Москва вже втратила 70 000 людей, каже один. "А НАТО?" - запитує інший. "НАТО ще не приїхало".
Бельгія, «De Standaard»
Американські «Патріоти» мають нашкодити російським.
Яке значення у війні можуть мати передові ракети "Петріот" і як Москва відреагує на постачання цієї американської зенітної системи?
«Ні, розраховувати на різдвяне перемир'я українцям не варто. Представник Кремля радикально відкинув цю можливість у середу. "Перемир'я не стоїть на порядку денному», - сказав Дмитро Пєсков.
Це видно з повідомлень з фронту. Взаємні обстріли, здається, посилюються. Українська армія інтенсивно обстрілює Донецьк, найбільше місто Донбасу, а росіяни продовжують обстрілювати Херсон.
Головнокомандувач української армії Валерій Залужний навіть очікує, що росіяни знову спробують атакувати Київ. "У гіршому випадку ця атака може статися вже наприкінці січня", - сказав генерал The Economist. Залужний припускає, що Росія готує нових солдатів та нову зброю для великого наступу. А поки що вони зроблять усе можливе, щоб максимально ускладнити життя українцям. Саме тому вони продовжують обстрілювати енергетичну інфраструктуру. Звільнений Херсон у четвер знову залишився без електрики.
Це робить потреби України у більшій кількості та досконаліших системах протиповітряної оборони дедалі насущнішою. Але тепер майже напевно Вашингтон дасть добро на постачання своїх зенітних комплексів Patriot. Американці довго не наважувалися надати ці передові системи. Вони побоювалися, що росіяни розцінять доставку як участь США у війні.
У Москві системи Patriot у будь-якому разі бачать «законну мету та нову провокацію США». "Вони можуть призвести до непередбачуваної реакції", - заявив посол Росії у Вашингтоні. Але ці погрози справляють дедалі менше враження. Ракетні комплекси Хімарс, за допомогою яких українська армія може з високою точністю вражати російські цілі на відстані до 80 кілометрів, Москва також розцінила як провокацію. Однак вони не призвели до розширення війни на території НАТО. Постачання зброї дійсно схилило війну на користь України, але також спонукало росіян завдати великомасштабних ракетних ударів по цивільній інфраструктурі.
Іранські ракети.
Ракети Patriot повинні відповідати питанням захисту від них. Система була розроблена у 1980-х роках і чудово підходить для захисту повітряного простору на висоті до 20 кілометрів та на відстані до 60 кілометрів. Ракети дуже точні. Тому зенітна система вважається однією з найнадійніших у світі. Зокрема вони можуть допомогти українцям у боротьбі з іранськими ракетами, які Москва все частіше розгортає. Цей аргумент допоміг би перемогти Вашингтон. Зенітні комплекси, які є зараз в українській армії, особливо добре збивають російські ракети. Але у Москви поступово закінчуються запаси і вона все більше покладається на іранські ракети.
США можуть переправити «Патріоти» в Україну в короткі терміни, але й українці повинні вміти з ними працювати. Для керування батареєю "Патріот" потрібно близько сотні солдатів. Зазвичай навчання займає не менше ніж півроку, але українські солдати, ймовірно, можуть пройти вкорочене навчання. Для роботи "Хімарс" було досить більш короткого навчання. Питання в тому, чи вже українці навчені працювати з системами Patriot, бо малоймовірно, що Вашингтон відправить із собою американських солдатів.
У будь-якому разі, Пентагон хоче навчати більше українських солдатів. Із січня щомісяця навчатимуть від шестисот до восьмисот українців. Це вдвічі більше, ніж система навчання. Ці тренінги відбуваються у Німеччині.
Британці вже навчили майже 10 тисяч українських вояків.
Бельгія «De Morgen» – «Нам ще потрібна російська енергія». Одинадцять олігархів навколо Хостеджа. Путін уникнув санкцій ЄС. Чому?»
Велика Британія «Financial Times» – «Найкращі технократи перетворюються на помічників Путіна».
«The Daily Telegraph» -– «Кремль планує новий штурм Києва».
Український генерал каже, що напад на столицю неминучий після того, як Кремль мобілізує зусилля, що збільшують кількість військ.
Росія готує масштабний наступ у новому році і нарощує сили для просування вглиб України аж до Києва, попередив вищий командувач. Головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний заявив, що напад може статися "в кращому випадку в лютому, в березні, а в гіршому - в кінці січня". Він попередив, що мобілізація Москви «спрацювала» і Росія збирає війська, щоб запобігти поразкам влітку.
Він попередив, що мобілізаційна ініціатива Москви «спрацювала» і Росія збирає війська, щоб запобігти ганебній поразці влітку та отримати більше території. «Вони готуються на 100 відсотків... Я не сумніваюся, що вони ще раз підуть на Київ», — сказав він The Economist.
Це сталося, коли вчора Україна намагалася взяти ініціативу навколо Донецька, розпочавши найбільшу хвилю ударів по окупованому Росією місту з 2014 року після повідомлень про те, що Кремль готується просуватися на захід від міста, щоб захопити більше української території.
Олексій Кулемзін, самопроголошений мер Донецька, звинуватив українські сили у враженні центру міста ракетами «Град» у «наймасштабнішому ударі» з тих пір, як підтримувані Росією сили окупували східну Україну в 2014 році. Місто Донецьк, колись комерційне місто України, розташоване менш ніж за 15 кілометрів від лінії фронту, але воно було врятоване від нападів на йогої передмістя, яких зазнали обидві сторони лінії фронту в останні місяці.
На кадрах, знятих у центральному Ворошиловському районі міста, виявлено значні пошкодження, в тому числі житлових будинків. Схоже, один снаряд влучив у собор, пробив його купол і приземлився перед вівтарем. В результаті нападу постраждали щонайменше дев'ять осіб, у тому числі 10-річна дитина.
Інститут вивчення війни вчора спрогнозував російський наступ за межами міста як одну з двох головних осей наступу в найближчі місяці. Аналітичний центр заявив, що очікує, що «російські сили прагнуть завершити захоплення» всього регіону та західних околиць Донецька, звідки Україна, ймовірно, запускає ракети.
Українська влада повідомила, що села на захід від Донецька обстрілювала Росія, коли вона розпочала великий удар по місту Херсон, з якого Росія відступила місяць тому.
У сусідній Луганській області українська влада заявила про знищення російської військової бази в Кадіївці. Коротке відео того, що схоже на вибух, було опубліковано в урядовому акаунті Telegram.
Луганські сепаратисти також повідомили про обстріл міста вночі, але не стали коментувати повідомлення про нанесення удару по базі.
Попри останні успіхи України на полі бою, генерал Залужний у своєму інтерв’ю попереджав: «Не варто скидати з рахунків ворога. Вони не слабкі… і мають дуже великий потенціал з точки зору людської сили».
Майкл Кофман, військовий аналітик, сказав, що Росія, можливо, не матиме достатньої вогневої потужності, щоб здійснити широкомасштабний наступ: «Важко виправдати очікування (які маються на увазі в цьому інтерв’ю), що Росія зможе відновити наступальний потенціал у великому масштабі, оскільки, за оцінками Заходу, в неї все менші запаси артилерійських боєприпасів і високоточних ракет.
В інших місцях на полі бою відбувалися важкі зіткнення на лінії фронту та за її межами.
Ірландія «The Irish Times» - «Москва готує свіжі сили для нового наступу на початку наступного року, попередив український генерал.
Ватикан «Losservatore romano» - «Ніхто не може врятувати себе поодинці».
Послання Папи Франциска з нагоди Всесвітнього дня миру LVI, що відзначається 1 січня 2023 р.
Є вірус, який перемогти важче, ніж ті, що вражають людський організм: це вірус війни, який виходить із серця, зіпсованого гріхом. В черговий раз трагедія України та всіх народів, змучених насильством, знаходиться в центрі думок Папи Франциска, який також у своєму щорічному посланні до Всесвітнього дня миру у січні наступного року не забуває про безневинні жертви, спричинені конфліктами щороку. Представлений сьогодні вранці у пресслужбі Святого Престолу документ має тему «Ніхто не може врятувати себе поодинці».
«Блекаут по всій Україні після нової хвилі ударів російських ракет по українських електростанціях».
Сьогодні в Україні зафіксовано серйозні перебої з енергопостачанням після того, як російські ракети вразили 9 електростанцій.
«Il Foglio Quotidiano» (14 грудня) – «Дві журналістки: Анастасія Блищик та Мар’ям Вагідян – наші людини року».
Перша б’ється проти росіян. Друга проти аятол. Дві чудові історії, які нагадують нам, що означає поставити своє життя на захист свободи.
З каскою на голові, зав'язаним за плечима українським прапором та кавуном у руці її звуть Анастасія Блищик.
Вона українка, їй двадцять шість років, вона все життя пропрацювала на важливому телеканалі своєї країни, Україна 24, кілька років була заручена з дуже відомим у своїй країні журналістом Олександром Маховим, а після того, як він загинув на війні, у травні після призову, вона прийняла раптове рішення. Теж вирішила піти в українську армію, щоб захистити пам'ять свого хлопця, вона ризикувала своїм життям, щоб захистити свободу своєї країни і вирішила зробити це, приклеївши на свою уніформу на праве плече неофіційну нашивку з чітко видимим написом великими літерами: «Озбройте жінок зараз».
Вона з двома коричневими косами, її ім’я – Марьям Вахідіан. Вона іранка, їй 31 рік, журналістка, працює в газеті «Шарх», і в якийсь момент, під час демонстрацій проти режиму, вона теж вирішила вийти на вулиці протестувати проти аятол, щоб зберегти пам'ять про Махса Аміні, двадцятидворічної курдської дівчині, вбитой 16 вересня іранською поліцією після арешту за неправильне носіння чадри. І вона зробила це, ризикуючи своїм життям, знаючи, що те, що сталося, могло статися і з нею за останні три місяці і з 400 людьми в Ірані, жертвами репресій іранського режиму.
Анастасія і Мар'ям — наші люди року, тому що своїми історіями, своєю прихильністю, своєю силою вони уособлюють почуття, яке раптово стало центральним протягом року, який ось-ось закінчиться: величезне прагнення свободи пригноблених народів і заразлива мужність кинути виклик кровожерливим режимам усіма наявними у їхньому розпорядженні засобами.
З одного боку, в Україні люди борються, щоб захистити свою країну, вони борються, щоб захистити свою свободу, вони борються, щоб захистити кордони європейської демократії, і вони борються щодня, щоб протистояти терористичним актам, які здійснює кровожерливий кат, нездатний зазнавати поширення демократії в її кордонах.
З іншого боку, в Ірані, де молоді жінки та студенти марширують та проводять демонстрації за право не носити чадру, за право вільно подорожувати та працювати, за право приймати рішення про своє життя, люди борються, щоб захистити беззахисних людей від насильства ісламістського режиму, який бореться проти будь-кого, хто намагається завоювати додатковий простір свободи.
Це дві різні події, дві різні війни, дві різні битви, але це дві історії, іранська та українська, Анастасії та Мар'ям, які мають щось спільне і в яких укладено найголовніше, революційне та приголомшливе послання, яке буде залишене у 2022 році. Доведіть, як написала Енн Епплбаум у цій газеті, що одночасно можна бути патріотом і вірити у відкрите суспільство, що все ще можна мріяти про те, щоб демократія могла бути сильнішою та лютішою, ніж її противники.
І що їй досі можна повірити, що пригноблені люди вирішують знову стати господарями своєї долі, присвятивши своє життя всьому, за що сьогодні варто боротися. Проти диктатури. Проти режимів. Проти нелібералізму. Проти репресії. Проти аятол. Проти екстремістів. Проти західних супротивників. Проти ворогів демократії. А Анастасія Блищик і Мар'ям Вахідян своїми історіями нагадують нам без риторики, що насправді означає поставити жіночі життя на захист свободи.
Хорватія, «Večernji» – «Російська агресія та Пленкович підштовхнули Боснію та Герцеговину до ЄС».
· Крім Хорватії, із червня Словенія також активно лобіювала надання БіГ статусу країни-кандидата.
· Шольц: «Радий за Боснію та Герцеговину та статус країни-кандидата. Я також радий, що Хорватія входить до Шенгену».
Нідерланди, «Het Parool» – «У Вовчанську всі боялися російських катів».
Швеція, «Aftonbladet» – «Путін: "Треба було розпочати війну раніше"»
Причина вторгнення «Зрада». Володимир Путін повторює свою мантру про те, що вторгнення Росії в Україну сталося через зраду інших країн і невиконання обіцянок Мінських угод. Тепер нова заява колишнього канцлера Німеччини Ангели Меркель набула широкого поширення в Росії та посилила обурення.
Порушена обіцянка стала початком війни в Україні, за словами Володимира Путіна.
І крок Ангели Меркель переконав його в тому, що він вчинив правильно.
– Нас обдурили, – каже президент Росії.
На світанку 24 лютого російські війська перейшли кордон України і почали бомбардувати кілька міст країни.
Через десять місяців понад 100 000 українських солдатів і стільки ж росіян було вбито або поранено в ході самої кровопролитної війни в Європі з 1945 року.
Наразі прессекретар Путіна Дмитро Пєсков пояснює чому.
В інтерв'ю державному інформаційному агентству ТАРС він стверджує, що Україна порушила Мінські угоди, проігнорувавши побоювання Росії щодо нарощування військової могутності та зближення з НАТО.
– Все було проігноровано іншими учасниками переговорного процесу. За його словами, це було якраз перед початком спецоперації.
Коли угоду було підписано у 2014 році, сторони домовилися про припинення вогню для забезпечення спокою на Донбасі, на сході України, але, за словами Пєскова, росіяни відчули себе «обдуреними» угодою, стверджуючи, що вона вигідна Україні.
- Згодом, звичайно, це стало очевидним. І знову ж таки президент Путін та інші наші представники весь цей час говорили про це, — сказав він ТАРС, повідомляє Reuters.
Крім Росії та України, у мирній угоді брали участь також Франція та Німеччина. Минулого тижня колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Мінські угоди були спробою «дати Україні час» для зміцнення своєї оборони.
Заява була поширена в російських ЗМІ, і Володимир Путін бурхливо відреагував.
- Для мене це було зовсім несподівано. Це розчаровує. Не очікував почути таке від ексканцлера. "Я завжди сподівався, що німецьке керівництво було щирим", - сказав він, повідомляє "Українська правда".
Путін вважає, що слова Меркель означали, що він зробив усе правильно, що розв'язав війну.
- Мені здається, ніхто не збирався виконувати Мінські угоди. Нам брехали і єдиною причиною цього було закачування зброї в Україну та приведення її до бойової готовності. Може, ми надто пізно це зрозуміли, може, треба було розпочати раніше.
Володимир Путін не вперше посилається на невиконану обіцянку захищати агресивну поведінку Росії.
У зв'язку з незаконною анексією Криму в 2014 році він заявив, що НАТО порушило свою обіцянку не «розширюватись ні на дюйм на схід».
- Нам багато разів брехали, приймали рішення за нашою спиною, ставили нас перед фактом, що відбувся, - сказав тоді Путін.
Порушена обіцянка — легенда для путінського кинджального удару. Брехня, спрямована на те, щоб уявити Росію жертвою обману західних держав.
А почалося все із зустрічі 9 лютого 1990 року, коли у Москві держсекретар США Джеймс Бейкер зустрівся з лідером Радянського Союзу Михайлом Горбачовим.
Берлінський мур упав у листопаді 1989 року, і дискусія йшла про те, як може статися возз'єднання Німеччини.
Після зустрічі Бейкер залишив секретний лист канцлеру Західної Німеччини Гельмуту Колю, який прямував на зустріч із самим Горбачовим.
У листі він писав, що ставить питання про вибори Горбачову:
«Ви б воліли бачити об'єднану Німеччину поза НАТО, незалежну і без американських сил, чи ви віддали б перевагу об'єднаній Німеччині, пов'язаній з НАТО, з гарантією того, що юрисдикція НАТО не зрушить ні на дюйм на схід від її нинішнього становища?»
Здавалося б, зрозуміла обіцянка, на яку посилається Путін, насправді є порожньою дискусією на самому початку процесу. Раніше секретні записки із зустрічі також дають зрозуміти, що йшлося лише про Східну Німеччину.
Американська Національна рада з етики (NSC) швидко почула, що сказав Бейкер, і відразу зрозуміла, що на практиці це ніколи не спрацює.
Потім Бейкер сказав в інтерв'ю в 2014 році, що він, можливо, зайшов надто далеко в першій дискусії з Горбачовим, але потім він відступив і всі знали, що він відступив, не в останню чергу Горбачов.
У наступні місяці він жодного разу більше не порушував питання про те, чи слід НАТО розширювати свою юрисдикцію на схід. Потім він підписав документи, в яких НАТО фактично розширила свою юрисдикцію, сказав Бейкер у 2014 році.
Горбачову так і не вдалося досягти обіцянки заморозити кордони НАТО. Він отримав гроші, кредити та обіцянку, що іноземні війська та зброя масового знищення не будуть розміщені у Східній Німеччині, але більше нічого.
Перше, що було визнано у роки. Говорю це з повною відповідальністю. Жодна східноєвропейська країна не порушила це питання, навіть після того, як 1991 року розпався Варшавський договір.
Західні лідери також не поверталися до цього, сказав Горбачов в інтерв’ю «Российской газете» в 2014 році.
США й інші карїни світу
Туреччина, «Daily Sabah» – «Туреччина, Росія та Сирія ініціюють серію зустрічей».
Президент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що запропонував своєму російському колезі Володимиру Путіну можливість формування тристороннього механізму з Росією та Сирією для прискорення дипломатії між Анкарою та Дамаском.
Середній коридор: перспективна альтернатива для експорту та енергетики.
24.02.2022 Росія вторглася в Україну. Ймовірно, вторгнення призвело до десятків тисяч смертей з обох сторін і спричинило багато регіональних і глобальних криз, таких як глобальна нестача продовольства та енергетичні проблеми. Це отримало широке міжнародне засудження. Європейський Союз відреагував дуже жорстко, зайняв позицію проти цього незаконного вторгнення та наклав санкції на Росію.
Крім того, Росія погрожувала ЄС відрізати джерела енергії, щоб знеохотити Європейський Союз. У цьому відношенні, щоб зменшити залежність від Росії та Китаю, ЄС шукає нові шляхи відновлення енергетичної безпеки та диверсифікації міжнародних наземних вантажних ліній.
Однією з багатообіцяючих альтернатив є просування експортних та енергетичних зв’язків через «Середній коридор», який пролягає з Європи до Казахстану, Каспійського моря, Азербайджану та Грузії, а звідти, через Чорне море, до Туреччини.
Транскаспійський міжнародний транспортний шлях (TITR) стає все більш важливим для транспортування та транскордонної торгівлі. Коридор також має значний потенціал як рушійна сила інклюзивного та сталого розвитку. «Середній коридор» може ніколи не бути найдешевшим транспортним маршрутом, але в дедалі більш неспокійному світі, де диверсифікація ланцюгів постачання зменшує ризик, він може бути життєздатним і економічно ефективним.
Ізраїль, «Haaretz» – «Передача Україні інформації про Іран через НАТО.»
Ізраїль останніми тижнями посилив свою розвідувальну допомогу Україні через НАТО, повідомили Haaretz джерела в Брюсселі, при цьому Єрусалим, як і раніше, прагне залишати свою допомогу країні, яка перебуває в бойових діях, непрямою.
Це було б останнім проявом гнучкості Ізраїлю щодо Києва, коли політичні та військові лідери трохи пом’якшили політику усамітнення, яку вони застосовували після вторгнення Росії в Україну 24 лютого. Каталізатором є військова допомога, яку зараз надає Іран Москві, включно з підготовкою російських військ у Росії.
«Рішення Ірану постачати безпілотники та розширити військову співпрацю з Росією є стратегічною помилкою Тегерана і найкращим, що могло трапитися у відносинах Ізраїлю та НАТО», — заявило Haaretz джерело в ізраїльській обороні.
Лише півтора місяці тому міністр оборони Бенні Ганц і начальник штабу Армії оборони Ізраїлю Авів Кочаві відхилили пропозицію міністра оборони України поділитися інформацією про збиті над ним іранські безпілотники. Ці подробиці надійшли б в обмін на передачу ізраїльської розвідки.
До втручання Ірану у війну – вперше він надає військову допомогу європейській країні – уряд Беннетта-Лапіда продовжував відмовлятися надати Києву будь-що, що могло б допомогти Україні у військовому плані.
США, «Wall Street Journal» – «Україна заявила, що завдала удару по російському складу боєприпасів і військовій базі на окупованій території на сході країни, оскільки обидві сторони виключили можливість різдвяного припинення вогню».
«New York Times» - «Моменти невимовного горя».
Підпис під фото: Після теракту в Херсоні жахи війни в Україні набувають глибшого сенсу, якщо дивитися на них великим планом.
«The Washington Times» - «Росія попереджає про «непередбачувані наслідки» ракет США в Україні».
«Arkansas Democrat-Gazette» – «Зброя і слова».
Українські військові стріляють з артилерійської системи «Піон» по російських позиціях поблизу Бахмута в Донецькій області України в четвер, оскільки Росія попередила, що поставка США систем ППО Patriot в Україну призведе до «можливих наслідків».
«Arizona Daily Star» – «Росія: системи ППО США можуть стати цілями».
Міністерство закордонних справ Росії попередило у четвер, що, якщо США поставлять Україні складні системи ППО, ці системи та будь-які екіпажі, які їх супроводжують, стануть «законною мішенню» для російських військових.
Обмін заявами відбив різке загострення відносин між Росією та США та напруженості на тлі бойових дій в Україні, які йдуть уже 10-й місяць.
Прес-секретар МЗС Росії Марія Захарова заявила, що США «фактично стали стороною» війни, надавши Україні зброю та навчивши її війська. Вона додала, що якщо повідомлення про наміри США надати Києву зенітно-ракетний комплекс Patriot підтвердяться, це стане ще одним провокаційним ходом з боку США. та розширити свою участь у бойових діях, «з можливими наслідками».
«Будь-які системи озброєння, що поставляються Україні, у тому числі «Патріот», разом з персоналом, що їх обслуговує, були і залишаться законними пріоритетними цілями для збройних сил Росії», — заявила Захарова.
Читайте також: США про війну в Україні: «Прем'єр-міністр закликає збільшити військову допомогу для протидії нападам росії»