Європарламент ухвалив резолюцію до річниці вторгнення Росії в Україну

Під час пленарного засідання у Страсбурзі «за» цю резолюцію проголосували 444, «проти» – 26 депутатів Європейського парламенту, утрималися ще 37 європейських політиків, йдеться на сайті Європарламенту.
Резолюція відображає злочини, які кремлівські війська здійснили на території України, включаючи невибіркові атаки по житлових районах та цивільній інфраструктурі, внаслідок яких вже загинули тисячі мирних людей, серед них – сотні дітей. Документ засуджує скоєне окупантами насильство проти населення України, включаючи вбивства, тортури, знущання, сексуальне насильство, викрадення людей та їх примусове переміщення, зокрема насильницьке вивезення до росії тисяч українських дітей.
Документ згадує, що у вересні 2022 року росія, у порушення всіх норм міжнародного законодавства, оголосила про анексію частково окупованих Донецької, Херсонської, луганської та Запорізької областей України, на додаток до злочинної анексії Кримського півострова. На окупованих територіях росія проводить політику геноциду та етнічних чисток, вчиняє масовані звірства, щоб знищити українську національну ідентичність та припинити існування української культури та державності.
Як зазначається в резолюції, російська блокада експорту зерна з України протягом минулого року створила ризик голоду для багатьох мільйонів людей як в Україні, так і за її межами, що стало наочним нагадуванням про злочин Голодомору минулого століття.
«Агресивна війна росії демонструє її колоніальне ставлення до сусідів. Так довго, як росія залишається імперіалістичною державою, вона продовжує зусилля з утворення небувалих агресивних загроз на Європейському континенті. Багато міжнародних діячів визнали росію державою-спонсором тероризму і державою, яка використовує терористичні засоби, що має потягнути за собою конкретні заходи», – йдеться у документі.
У резолюції Європейського парламенту зазначається, що російська агресивна війна проти України стала найбільшим збройним конфліктом на Європейському континенті з часів завершення Другої світової війни. Ця російська агресія відображає посилення конфлікту між авторитаризмом та демократією.
Виходячи з цього, депутати Європейського парламенту висловили непохитну солідарність з народом та владою України, підтримку незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.