Папа Римський молився за мир в Україні і попросив бога «пролити світло» на росіян: реакція світу на війну росії проти України 9 квітня
Видання Район.Закордон збирає усю найсвіжішу інформацію щодо реакції світу на повномасштабне вторгнення та злочини Росії в Україну.
Інформація оновлюється упродовж тижня.
***
9 квітня
Папа Римський помолився за мир в Україні і попросив бога «пролити світло» на росіян
Джерело: Європейська правда
Папа Римський Франциск у своєму Великодньому посланні до світу в неділю попросив росіян шукати правду про вторгнення їхньої країни в Україну.
86-річний Франциск очолив урочисту пасхальну месу на сонячній площі Святого Петра після того, пропустив службу на відкритому повітрі в п'ятницю в якості запобіжного заходу після його госпіталізації з приводу бронхіту в кінці березня.
Килим з 38 000 квітів, подарованих Нідерландами, встелив площу до найважливішої і найрадіснішої дати в церковному літургійному календарі.
Але традиційна помпезність і священний спів поступилися місцем сучасним реаліям. Пізніше Франциск піднявся на центральний балкон базиліки Святого Петра, щоб виголосити своє щорічне послання «Urbi et Orbi» («Місту і світу») і благословення, звернувшись до натовпу, який, за оцінками Ватикану, налічував близько 100 000 осіб.
Там, з того самого місця, де він вперше з'явився світові як Папа в ніч свого обрання в 2013 році, він говорив про «"темряву і морок, в якому занадто часто опиняється наш світ», і молився до Бога за мир.
«Допоможи улюбленому українському народові на його шляху до миру і пролий світло Пасхи на народ Росії», - сказав він.
В МЗС розчаровані співставленими свідченнями українця і росіянина під час Хресної ходи у Ватикані
Джерело: Європейська правда
Міністерство закордонних справ України висловило розчарування рішенням Ватикану згадати поруч під час Хресної ходи свідчення українського хлопця з Маріуполя та російського підлітка, у якого кілька родичів, схоже, загинули або зникли в Україні у лавах сил РФ.
Під час 10-ї станції Хресної Ходи – обряду, що відбувався у Страсну п’ятницю – упорядники вирішили зачитати поруч свідчення підлітка з Маріуполя, який через війну на тривалий час опинився в Італії і на кордоні змушений був розлучитися з батьком, а також – свідчення російського підлітка, який розповідає, що почувається винним і позбавленим мрій на майбутнє, його брат загинув на війні в Україні у 18 років, а доля батька і діда (схоже, теж як військових у лавах сил РФ) невідома. Хлопець молиться про «мир у всьому світі».
«Ми глибоко вдячні Папі Франциску за його турботу про Україну та українців. На жаль, змушені констатувати, що цьогорічна хода була знову затьмарена спробою прирівняти жертву та агресора», - зазначив речник МЗС Олег Ніколенко.
«Ми розчаровані, що Святий Престол не взяв до уваги аргументи української сторони про образливий характер такого жесту. Спільна участь українця та росіянина спотворює дійсність, в яку Росія занурила українців, втілюючи проти них геноцид. Ба більше, такий крок підриває принципи справедливості та загальнолюдської моральності, дискредитує концепцію миру та братерства», - наголошує Олег Ніколенко.
8 квітня
У Ватикані знову вирішили поєднати представників України та рф на Хресній дорозі
Джерело: Vatican News
У Ватикані під час Хресної дороги в Колізеї 7 квітня вирішили поєднати свідчення українського та російського підлітків попри критику минулорічної ініціативи за участі жінок з України та рф.
«Із земель, поранених бомбами, ракетами, пострілами чи убивчою ненавистю. Чоловіки і жінки, підлітки, молодь і похилі віком, батьки і богопосвячені особи ділилися при різних нагодах і в різний спосіб з Папою своїми свідченнями... «Голоси миру в час війни», - таку тему Святіший Отець обрав для молитви Хресної дороги 7 квітня в римському Колізеї.
Байден продовжив санкції проти росії ще на рік
Джерело: прес-служба Білого дому
Президент Сполучених Штатів Джо Байден підписав указ, яким ще на один рік продовжив санкції проти росії, запроваджені у квітні 2021 року через шкідливу зовнішню діяльність уряду рф та розширені в березні 2022 року після повномасштабне вторгнення москви в Україну.
Як ідеться в указі, згідно з законодавством США дія санкцій припиняється, якщо протягом 90 днів до річної дати їхнього оголошення президент не повідомить про продовження дії встановлених обмежень.
У Фінляндії збирають підписи за закриття консульства РФ на Аландських островах
Джерело: Yle
У Фінляндії почали збір підписів за те, щоби країна закрила консульство Росії на Аландських островах через загрози для нацбезпеки.
Збір підписів щодо закриття російського консульства на Аландських островах триває вже четвертий день.
Ініціативу створили на офіційному ресурсі міністерства юстиції Kansalaisaloite («Громадянська ініціатива»), який дозволяє усім повнолітнім громадянам вносити пропозиції змін до законодавства та подібні ініціативи і голосувати за них. Якщо ідея набирає понад 50 тисяч підписів за пів року, парламент має розглянути її.
Петицію із назвою «Закриття російського консульства на Аландських островах» зареєстрували п’ятеро громадян Фінляндії 4 квітня — у день, коли країна офіційно стала 31-м членом Північноатлантичного альянсу.
В Австрії хочуть допомогти Україні з розмінуванням лише по завершенні війни
Джерело: Kronen Zeitung.
Міністерка оборони Австрії Клаудія Таннер вважає, що її держава через конституційний нейтралітет може надати Україні допомогу з розмінуванням уже по завершенні війни, але не всі австрійські політики з цим погоджуються.
Українська сторона раніше зверталась до Австрії з проханням допомогти в розмінуванні територій. Про це, серед іншого, казав і Володимир Зеленський під час звернення до депутатів нижньої палати австрійського парламенту.
Хоча Австрії канцлер Карл Нехаммер і міністр закордонних справ Александер Шалленберг обіцяли підтримку в розмінуванні, вона досі не надходить.
Очільниця Міноборони Австрії Клаудія Таннер вважає, що допомога повинна надаватись лише тоді, коли війна в Україні закінчиться – можливо, разом з Червоним Хрестом. «Розмінування у воєнний час суперечить конституційному праву», – пояснює вона.
У Польщі відкрився центр ремонту Т-64 для України
Джерело: пресреліз PGZ, який цитує Європейська правда.
У межах угоди між польським збройовим концерном Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) та «Укроборонпромом» на польському бронетанковому заводі Bumar-Łabędy почалися роботи з капітального ремонту танків Т-64.
Bumar-Labędy та «Укробронпром» спільно створили технологічний центр, який буде займатися ремонтом танків Т-64, їхнім обслуговуванням, підтримкою боєздатності та відновленням до повного робочого стану.
У довгостроковій перспективі планується також співпраця в обслуговуванні танків Т-72 і PT-91, переданих Польщею українській стороні. Розглядається також можливість спільної роботи з обслуговування танків сімейства Leopard 2, переданих Україні міжнародною коаліцією.
7 квітня
Денис Шмигаль планує поїхати до Канади, аби домовитись про військову допомогу
Джерело: канадське видання The Globe and Mail
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль планує приїхати до Канади на переговори щодо боєприпасів і важкої техніки. Він відвідає її найближчими тижнями, але з міркувань безпеки український уряд не розголошує дату поїздки.
Шмигаль заявив, що український уряд також хотів би, щоб уряд Канади запропонував канадським компаніям, які інвестують в Україну, страхування від воєнних ризиків як частину зусиль, спрямованих на підтримку відбудови та іноземних інвестицій в Україну.
Бюджет уряду Канади на 2023 рік, оприлюднений у березні, пропонує новий кредит для України у розмірі $2,4 млрд, але не передбачає додаткової військової допомоги. Однак за останні 12 місяців Оттава надала Києву військового спорядження на суму понад один мільярд доларів.
Шмигаль сказав, що не занепокоєний відсутністю нової військової допомоги для України у федеральному бюджеті і сподівається, що Канада все одно надасть більше військової допомоги, серед інших форм допомоги.
«Зараз нам потрібна важка бронетехніка. І нам потрібно більше артилерійських снарядів: боєприпасів для гаубиць і боєприпасів для танків. Це надзвичайно важливо для організації нашого контрнаступу», - сказав він.
Шмигаль додав, що Україні потрібні такі країни, як Канада, щоб допомогти прокласти шлях для більшої кількості іноземних інвестицій - і це включає спеціальне страхування для зменшення фінансових ризиків, пов'язаних з роботою в зоні бойових дій.
Лідери Франції та Китаю засудили ядерну ескалацію та закликали до відновлення миру в Україні
Джерело: Європейська правда
Лідери Франції та Китаю – Еммануель Макрон і Сі Цзіньпін – за підсумками переговорів у китайському місті Гуаньжчоу опублікували спільну заяву, в якій засудили ядерну ескалацію та закликали до відновлення миру в Україні.
У спільній заяві Макрон та Сі підкреслюють свою роль як постійних членів Ради безпеки ООН та прихильність до вирішення розбіжностей і суперечок «мирним шляхом через діалог і консультації».
Франція та Китай домовились «посилити координацію та співпрацю з метою спільного збереження авторитету й ефективності режиму контролю над озброєннями і нерозповсюдження, а також для руху вперед міжнародного процесу контролю над озброєннями».
«Обидві сторони підтримують усі зусилля, спрямовані на відновлення миру в Україні на основі міжнародного права та цілей і принципів Статуту ООН», – зазначається в заяві.
Хоча більше лідери Франції та Китаю не згадують Україну, вони наголошують на неприпустимості атак на атомні електростанції та інші мирні ядерні об'єкти, а також «підкреслюють важливість суворого дотримання міжнародного гуманітарного права всіма сторонами конфлікту».
Президент Франції закликав Пекін вплинути на Росію щодо війни проти України
Джерело: Радіо Свобода
Президент Франції Емманюель Макрон закликав Пекін вплинути на Росію щодо війни проти України, сказавши своєму китайському колезі, що агресія Росії завдала удару по міжнародній стабільності.
Макрон зустрівся з лідером Китаю Сі Цзіньпінем у Пекіні під час державного візиту. За словами президента Франції, він вірить у те, що може розраховувати на Сі, «щоб повернути Росію до розуму і всіх повернути за стіл переговорів».
Сі відповів, що Китай «виступає за мирні переговори та прагне політичного рішення», і висловив сподівання, що Москва і Київ зможуть якомога швидше провести мирні переговори.
6 квітня
Греція зміцнює двостороннє співробітництво з Україною у сфері оборони
Джерело: грецьке видання EPT
Міністр оборони Олексій Резніков у четвер прибув до Афін, де провів двогодинні переговори з грецьким візаві Нікосом Панагіотопулосом про військову підтримку та співпрацю на тлі повномасштабного вторгнення Росії.
За підсумками переговорів Резніков висловив вдячність від імені своєї країни уряду й народу Греції за підтримку на різних рівнях у боротьбі з російським вторгненням, зокрема за прийняття українських біженців.
Своєю чергою міністр оборони Греції запевнив у рішучій підтримці України та її невід'ємного права захищати себе й відновлювати суверенітет і територіальну цілісність. своєї країни.
«Ми застосували всі санкції, накладені на загарбника, незважаючи на їхню ціну. Наша реакція на російське вторгнення, відверто агресивний акт, була швидкою і рішучою, враховуючи нашу чітку і тверду позицію проти будь-якої форми ревізіонізму, незалежно від того, чи кидає він виклик основним нормам міжнародного правопорядку, чи виражається в прагненні змінити міжнародно визнані кордони», – підкреслив Панагіотопулос.
За підсумками зустрічі грецька сторона також розкрила загальний обсяг допомоги, який уже було надано та планується надати Україні. Це 72 тонни гуманітарної допомоги й 3870 тонн військової техніки, зокрема ПЗРК Stinger, ракети, артилерійські снаряди, набої до гвинтівок і БМП-1.
Українські військові навчаються у тренувальному центрі на заході Польщі
Джерело: PORTAL POLSKIEGO RADIA SA
У Свєнтошуві на заході Польщі триває навчання українських військових. У 10-ій Бронетанковій бригаді та в Навчальному центрі «Леопард» тренуються екіпажі танків.
«Це вже другий тур, під час якого військові української армії здобувають практичні навички під оком польських інструкторів», – повідомив командир військової частини у Свєнтошуві, бригадний генерал Ґжеґож Барабєда.
«Щодо самих українських солдатів і відносин з ними, я мушу чітко наголосити на їхній неймовірній активності. Від першого дня, тільки-но вони прибули, ми помітили величезну активність, бажання вивчити цю бойову техніку, а навіть прямо додаткові прохання, щоб більше часу призначати на навчання вночі», – заявив бригадний генерал Ґжеґож Барабєда.
«Тренувальний центр у Свєнтошуві дозволяє проводити навчання в дуже широкому діапазоні. Ми обладнані сучасними симуляторами», – розповідає капітан Конрад Стефанович із тренувального центру «Леопард».
«Ми навчаємо не лише команди, а й механіків шасі, механіків озброєння, вони будуть спроможні комплексно обслуговувати ці танки не лише в бою, але й готувати їх до дії, ремонтувати в разі якихось несправностей. Всі ці знання ми тут передаємо. Солдати, які сюди приїжджають, уже якоюсь мірою досвідчені, вони — танкісти, і ми можемо зосередитися на найважливіших аспектах, на різницях між танками, щоб дати їм ці знання і досвід, який знадобиться їм під час боротьби в Україні», – додав капітан Конрад Стефанович.
Міноборони Британії: через провали в Україні можливі нові звільнення топ-військових РФ
Джерело: розвідувальний огляд Міноборони Британії
Міністерство оборони Британії вважає, що на російських топ-військових чекають нові звільнення, оскільки вони провалюють досягнення поставлених цілей в Україні.
У відомстві зауважили, що, згідно з повідомленнями російських соцмереж, міністерство оборони Росії з великою ймовірністю звільнило генерал-полковника Рустама Мурадова з посади командувача Східного угрупування військ в Україні. Мурадов очолив це угрупування після невдалої спроби РФ штурмувати Київ минулого року.
«Кремлю не вдасться посварити і розділити українців та поляків», – президент Польщі Анджей Дуда
Джерело: Європейська правда
Про це Дуда заявив під час виступу у Варшаві. Він сказав, що загарбники та окупанти раніше не раз намагалися посварити Україну та Польщу, направити один проти одного за принципом розділяй і володарюй.
«Сьогодні вони також намагаються, лякаючи поляків українцями, а українців - поляками. Але їм це не вдасться. Саме тому сьогодні ми разом звідси надсилаємо чітке послання Кремлю – вам не вдасться нас посварити, вам не вдасться нас розділити, ніколи більше», - сказав він.
5 квітня
Польща і Україна працюють над новим договором про співпрацю
Джерело: Європейська правда
Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Київ та Варшава працюють над новим договором про співпрацю між країнами.
«Зараз ми працюємо над новим договором. Ми віримо, що незабаром зможемо укласти такий договір між нашими країнами. Ми хочемо мати дві країни, які добре співпрацюють, які ставляться одна до одної з повагою, братською, сусідською любов'ю», - сказав він.
Зеленський, говорячи про посилення двосторонньої співпраці, зазначив, що Київ зацікавлений у тому, щоб Польща брала участь у відновленні України.
«Ми запрошуємо польські компанії заходити в Україну вже зараз. Для нас важливо, щоб Польща була одним із провідних партнерів у відновленні України», - сказав він.
Польща намагається отримати для України додаткові гарантії безпеки на майбутньому саміті НАТО
Джерело: Укрінформ
Польща намагається отримати для України додаткові гарантії безпеки на майбутньому саміті НАТО у липні у Вільнюсі. Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда під час спільної пресконференції з Президентом України Володимиром Зеленським у Варшаві.
«Ми сьогодні намагаємося отримати для України на майбутній саміт НАТО у Вільнюсі, який буде найближчим часом, додаткові гарантії безпеки, які будуть зміцнювати військовий потенціал України, почуття безпеки українського суспільства, але будуть також дуже сильною підтримкою українських воїнів у боротьбі з російським загарбником», – сказав Дуда.
Він підкреслив, що Польща рішуче підтримує членство України в Альянсі.
«Сподіваємося, що такі гарантії нам вдасться для України здобути як вступ для майбутнього повного членства України в НАТО, в чому Польща весь час Україну рішуче підтримує», – додав польський президент.
Дуда також наголосив, що Польща підтримує те, щоб Україна стала якнайшвидше повноцінним членом України в Євросоюзі.
Чехія підтримує членство України в НАТО, проте наразі потрібно зосередитися на збільшенні допомоги Києву
Джерело: ČTK
Чеський міністр закордонних справ Ян Ліпавський підтвердив підтримку членства України в Північноатлантичному альянсі, додавши, що сам по собі цей факт не вирішить її проблем.
«Ми, безумовно, підтримуємо прагнення України стати членом НАТО. Але це не є чимось, що автоматично вирішить проблему України», – сказав Ліпавський журналістам.
Очільник чеського МЗС додав, що зараз країни-члени НАТО повинні більше зосередитися на збільшенні допомоги Києву, зокрема через збільшення фонду фінансування військової техніки та нелетального обладнання.
США виділяють Україні військову допомогу на суму 2, 6 мільярди доларів
Джерело: Європейська правда
Міністерство оборони США у вівторок оголосило про виділення Україні чергового пакета військової допомоги на загальну суму 2,6 мільярда доларів.
Пакет складається з двох частин: перша, на 2,1 мільярда доларів, фінансується з Ініціативи сприяння безпеці України, в межах якої зброя замовляється у виробників, а не береться із запасів американських збройних сил.
З цих коштів будуть профінансовані додаткові боєприпаси для комплексів NASAMS, дев'ять 30-мм протидронних гармат, 10 мобільних ракетних комплексів із лазерним наведенням c-UAS, три радіолокаційні станції повітряного спостереження, 30-мм та 23-мм зенітні боєприпаси, 130-мм та 122-мм артилерійські снаряди, 122-мм ракети для систем "Град", реактивні системи залпового вогню та боєприпаси до них, 120-мм та 81-мм мінометні системи й снаряди до них, 120-мм танкові боєприпаси.
Також передбачені протитанкові комплекси Javelin, високоточні авіаційні боєприпаси, приблизно 3600 одиниць стрілецької зброї та понад 23 мільйони набоїв до неї, сім тактичних автомобілів для евакуації техніки, вісім важких паливозаправників та 105 паливних причепів, броньовані мостові системи, чотири автомобілі матеріально-технічного забезпечення, вантажівки та десять причепів для перевезення важкого обладнання, засоби захищеного зв'язку, зокрема супутникового, а також навчання й кошти на утримання згаданої техніки.
Решта 500 мільйонів доларів, які припадають передусім на боєприпаси, надійдуть у межах президентської Ініціативи зі скорочення озброєнь, яка дозволяє лідеру США в надзвичайних ситуаціях передавати зброю із американських запасів.
У межах цього пакета Україна отримає додаткові боєприпаси для зенітно-ракетних комплексів Patriot і систем HIMARS, 155-мм і 105-мм артилерійські снаряди, 120-мм мінометні міни, 120-мм та 105-мм танкові боєприпаси, 25-мм боєприпаси, важкі протитанкові керовані ракети TOW, приблизно 400 гранатометів та 200 тисяч боєприпасів до них.
Крім того, з цих коштів профінансують 11 тактичних транспортних засобів для евакуації обладнання, 61 важкий паливозаправник, 10 вантажівок та 10 причепів для перевезення важкого обладнання, обладнання для підтримки технічного обслуговування та ремонту автомобілів, а також запасні частини та інше польове обладнання.
4 квітня
Літній саміт НАТО: очікування щодо України
Джерело: Укрінформ
Літній саміт НАТО у Вільнюсі має визначити шляхи наближення України до Альянсу, хоча членство наразі не стоїть на порядку денному.
Про це сказав міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс перед початком зустрічі глав МЗС НАТО.
«Це дуже складне питання, але заявка (України на вступ у НАТО - ред.) на столі... Хоча рішення, що робити далі, ще не ухвалено, ми не можемо ігнорувати цей факт», - сказав міністр.
За його словами, від саміту у Вільнюсі багато очікувань, «що ми знайдемо шлях, як наблизити Україну до НАТО, щоби вона могла стати членом, коли настане час». Він висловив сподівання, що буде досягнуто певного консенсусу.
Глава литовського МЗС сподівається, що саміт буде успішним. Для нього успіхом буде просування щодо політичного треку наближення України до НАТО.
На думку дипломата, друге питання, на якому треба зосередитися, – це підтвердження готовності підтримувати Україну «до реальної перемоги».
За словами Ландсбергіса, не випадково путін планує розмістити «старі ядерні ракети» в білорусі саме в липні, коли Вільнюс прийматиме саміт НАТО, на який зберуться лідери демократичного світу. «Це однозначно сигнал нам», - переконаний литовський дипломат.
Отримання зброї з Німеччини: Україна друга в світі за кількістю поставок
Джерело: Єаропейська правда
Україна була другим за величиною отримувачем зброї з Німеччини з поставками на 500 мільйонів євро в першому кварталі 2023 року на тлі обіцянок подальшої підтримки з боку Берліна.
Згідно з офіційною статистикою уряду Німеччини, Україна посіла друге місце як країна призначення за затвердженим урядом загальним обсягом експорту зброї в 2,4 мільярда євро в першому кварталі 2023 року.
Після початкової критики щодо нерішучості постачати Україні важке озброєння Берлін став одним із ключових військових постачальників, нещодавно надавши Києву 18 бойових танків Leopard 2, які вважаються одними з найпотужніших видів зброї в арсеналі Заходу.
Київ отримав зброї майже на 500 млн євро, посівши друге місце після Угорщини, яка отримала військових товарів на 760 млн євро.
За перші три квартали 2022 року Україна також посіла друге місце – із загальним обсягом експорту зброї за дев’ять місяців близько 780 млн євро. Даних за четвертий квартал ще немає.
Уряд Німеччини стверджує, що загальна схвалена підтримка для України становить 2,7 мільярда євро, хоча ця цифра не включає товари, які не потребують згоди уряду, як-от медична допомога чи вантажівки.
«Столтенберг пропонує членам НАТО виділяти по 500 мільйонів євро на рік для України», – ЗМІ
Джерело: Bloomberg
Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг просить країни-члени виділяти по 500 мільйонів євро на рік для Комплексного пакета допомоги Україні, через який вона отримує нелетальну допомогу.
Очільник НАТО прагне, щоб союзники збільшили внески до фонду Комплексного пакета допомоги Україні (CAP), який передбачає короткострокову допомогу, як-то паливо, захисне спорядження і засоби протидії російському вторгненню.
Також CAP спрямований на надання Україні довгострокової підтримки для модернізації її збройних сил і досягнення стандартів оперативної сумісності НАТО. Водночас деталі пропозиції Столтенберга, за даними джерел Bloomberg, ще належить опрацювати.
Нідерланди нададуть Україні 274 мільйони євро допомоги
Джерело: Європейська правда
Уряд Нідерландів оголосив про виділення першого у 2023 році комплексного пакета допомоги Україні на загальну суму у 274 мільйони євро.
Про це йдеться у спільній заяві міністерки зовнішньої торгівлі та співробітництва з метою розвитку Ліше Шрайнемахер та міністра закордонних справ Вопке Хукстри у Палаті представників Нідерландів.
Пакет допомоги на 274 мільйони євро є частиною зарезервованих урядом Нідерландів 2,5 мільярда євро на підтримку України протягом 2023 року.
Із них 180 мільйонів євро призначені на гуманітарну допомогу, сільське господарство та відновлення, а решта 94 млн євро – на нелетальну підтримку українських Збройних Сил, боротьбу з безкарністю та збереження культурної спадщини.
Зокрема 20 мільйонів євро з «гуманітарної частини» пакета підуть на гуманітарну допомогу, 10 мільйонів євро - на психічне здоров'я і психосоціальну підтримку, ще стільки ж – на розмінування сільськогосподарських угідь.
Окремо 40 мільйонів євро будуть спрямовані на закупівлю насіння та обладнання для українського сільського господарства, а ще 100 мільйонів євро – на відновлення лікарень і системи охорони здоров'я, енергопостачання, житлового будівництва та інфраструктури.
Що стосується іншої частини пакета допомоги, то 75 мільйонів євро з нього підуть на зміцнення співпраці між Україною і НАТО, а 14 мільйонів євро – на створення Реєстру завданих воєнними діями РФ збитків у Гаазі та сприяння розслідуванню воєнних злочинів в Україні.
Ще п’ять мільйонів євро буде витрачено на «захист та збереження культури, що визначає ідентичність України».
3 квітня
Хорватія запропонувала взяти на лікування поранених українських військових
Джерело: міністр у справах ветеранів Томо Медвед
Хорватія планує прийняти на лікування та реабілітацію поранених українських військових.
Медвед минулої п'ятниці відвідав Україну разом з прем'єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем, щоб взяти участь у церемонії з нагоди річниці визволення Бучі.
Після зустрічі з українськими урядовцями Медвед повідомив журналістам, що Хорватія запропонувала прийняти українських солдатів на лікування та реабілітацію.
Наразі в Хорватії діють два спеціалізовані реабілітаційні центри для ветеранів війни за незалежність 1991-1995 років, і планується відкриття ще двох.
«Ми очікуємо, що Україна підготує перших 20 поранених бійців, які будуть відправлені на лікування до хорватських лікарень. А після одужання вони будуть включені в програму реабілітації в наших ветеранських центрах», - сказав Медвед.
Польща передала Україні перші МіГ-29
Джерело: керівник Офісу міжнародної політики президента Польщі Марчин Пшидач у ранковій розмові на RMF FM.
Польща передала Україні декілька перших винищувачів МіГ-29.
«Безумовно, Україна буде шукати подальшої підтримки. Кілька МіГів вже відправлені», - сказав Пшидач. У відповідь на уточнювальне запитання журналіста він зазначив, що винищувачі відправила польська сторона.
Генсек Ради Європи приїхала з візитом до Києва
Джерело: заступниця глави МЗС Еміне Джапарова
Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич у понеділок прибула з візитом до Києва.
Джапарова опублікувала у Twitter фото разом з Пейчинович-Бурич в українській столиці.
«Подякувала за ініціативу РЄ щодо створення Реєстру збитків, завданих російською агресією. Обговорили подальші кроки, необхідні для відновлення справедливості та притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців», - йдеться у повідомленні.
Віцеканцлер Німеччини приїхав до Києва для переговорів про відновлення України
Джерело: Spiegel.
Віцеканцлер Німеччини і міністр економіки Роберт Габек прибув в Україну для політичних переговорів.
Габек прибув до Києва в понеділок вранці з невеликою делегацією представників німецького бізнесу. На переговорах йтиметься про відновлення України та співпрацю в енергетичному секторі.
Після прибуття на залізничний вокзал Києва Габек сказав, що його візит може дати Україні чіткий сигнал, «що ми віримо, що вона переможе, що вона буде відбудована, що Європа зацікавлена в тому, що Україна буде економічно сильним партнером у майбутньому».
Це перша поїздка Габека до України з моменту вторгнення російських військ в країну 24 лютого минулого року. Його нинішня поїздка була запланована на минулу осінь, але тоді її довелося відкласти через російський зимовий наступ в Україні, розповів Габек. «Зараз саме той момент», - сказав він.
Під час подорожі він сказав журналістам, що вже прийнята низка конкретних інвестиційних рішень, а інші ще готуються.
Данія і Норвегія передадуть Україні 8 тисяч артилерійських снарядів
Джерело: Міноборони Данії
Співпраця країн передбачає, що данська оборонна промисловість збере корпуси норвезьких 155-міліметрових артилерійських снарядів з сумісними данськими пороховими зарядами та запальними трубками у повноцінні артилерійські снаряди. Потім їх передадуть Збройним силам України.
За першою оцінкою Міноборони Данії, боєприпаси зможуть використовувати данські артилерійські установки CAESAR, які парламент Данії вирішив передати Україні на початку року. Очікують, що снаряди передадуть разом із системами.