Польські перевізники попереджають про ймовірне блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною

Україна ж ініціює зустріч, де хоче обговорити з Польщею та Єврокомісією виконання меморандумів про пропускну спроможність українсько-польських пунктів пропуску.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури звернулось до Міністерства інфраструктури Польщі та Директорату з питань мобільності Європейської Комісії щодо проведення зустрічі з всіма залученими сторонами щодо вирішення питання із виконанням меморандумів про пропускну спроможність українсько-польських пунктів пропуску.
«Ми отримали повідомлення про ймовірне блокування пунктів пропуску з боку польських перевізників. Наша позиція полягає в тому, що такі страйки та блокування шкодять всім: як українським, так і польським перевізникам. Ми вдячні польському народу за постійну підтримку нашої держави в умовах повномасштабної війни і готові до діалогу, де рівноцінно будуть представлені інтереси перевізників обох країн», – наголосив заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.
Зустріч з Директоратом Єврокомісії (DG MOVE) запланована на 31 жовтня. Ключова мета – напрацювання спільних рішень, які допоможуть збільшити пропускну спроможність та забезпечити стабільну роботу кордону.
«Завдяки системі єЧерга та постійній комунікації із митною та прикордонною службами ми бачимо «слабкі місця» нашого кордону, де дійсно не виконуються укладені меморандуми. Лише у жовтні виконання меморандумів складає 50%, до прикладу, у червні цей показник був на рівні 65%. На це, звичайно, є об’єктивні причини, до прикладу ремонті роботи, проте в умовах сезонного збільшення експорту, морської блокади, ми повинні забезпечити стабільну та ритмічну роботу кордону, щоб як наші, так і іноземні водії могли точно знати коли перетнуть кордон, а економіка працювала. Особливо зважаючи на потребу забезпечити роботу «Шляхів солідарності», – підсумував заступник міністра.
Читайте також: Любов до фермерів українським коштом. Чому сваряться Київ та Варшава