Блокування кордону: Україна ініціює створення моніторингової групи ЄС

24 Листопада 2023, 08:35
Блокування кордону. Фото з соцмереж 785
Блокування кордону. Фото з соцмереж

Європейським колегам пропонують фіксувати офіційно ситуацію, яка відбувається нині перед пунктами пропуску.

Про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач у фейсбуці.

«Ініціюємо створення моніторингової групи з боку Європейського Союзу на кордоні. Пропонуємо європейським колегам фіксувати офіційно ту ситуацію, яка відбувається перед пунктами пропуску. Чи пропускаються небезпечні вантажі, яким чином перетинає кордон гуманітарна допомога, а головне – в яких умовах вже понад два тижні перебувають наші водії», – написав Деркач.

За його словами, офіційний лист з такою пропозицією українська сторона уже направила, очікуємо на відповідь.

Зі свого боку, за словами Деркача, Україна розпочала збір даних для евакуації українських водіїв.

«У нас вже вичерпався час на погодження компромісів. Зараз наші водії при мінусовій температурі потерпають від дій кількох людей, що заблокували кордон за згоди місцевої влади. Ми кілька разів порушували питання на робочому та офіційних рівнях щодо харчування, чергування швидких, пожежних машин, належних санітарних умов – цього всього немає. Натомість і надалі бачимо повідомлення про погодження продовження протесту з боку місцевої влади», – зазначив він.

Тому, за словами заступника міністра, Україна буде вивозити всіх, хто висловить таке бажання. 

Деркач також нагадав, що за останні три тижні питання блокади порушувалось на всіх можливих рівнях, було десятки листів і зустрічей, Україна запропонувала низку компромісів, польський уряд та Єврокомісія їх знають. 

«Але домовитись про щось можливо лише тоді, коли є бажання домовлятись, а не лише бажання блокувати кордон», – додав він.

Нагадаємо, раніше Деркач казав, що розблокування кордону, який з початку листопада перекрили польські перевізники, представники Мінінфраструктури України будуть обговорювати вже з новим урядом Польщі.

Нагадаємо, 6 листопада польські перевізники розпочали фізичне блокування трьох з чотирьох найбільших прикордонних переходів на польсько-українському кордоні. Як українські, так і польські експортери, імпортери та перевізники вже зазнають збитків, так само страждають і взаємини між двома країнами, які ще не встигли відновитися після зернового конфлікту.

Журналіст, оглядач видання Район.Закордон Юрій Конкевич розбирається, як довго триватиме страйк та блокування.

Більше – у відео.

Коментар
19/03/2025 Середа
19.03.2025
18.03.2025