Румунські фермери озвучили нові вимоги щодо імпорту української агропродукції в ЄС
Румунські фермери направили листа президенту, прем’єр-міністру та міністру сільського господарства з проханням підтримати деякі заходи щодо транспортування зерна з України на території Європейського Союзу на засіданні Ради ЄС з питань сільського господарства та рибальства.
Про це у неділю, 21 січня, повідомило Digi24, пише Zaxid.net.
Альянс з питань сільського господарства та співробітництва у своєму листі пропонує до 30 квітня 2024 року запровадити європейську систему, у якій буде визначений пункт призначення української сільськогосподарської продукції ще до в’їзду в ЄС. Крім того, аграрії пропонують зважувати українську продукцію на в’їзді та виїзді, вводити ці дані в систему, де вони будуть доступні «будь-якій зацікавленій особі». Це має гарантувати, що українські продукти досягнуть відповідних пунктів призначення.
Також румунські фермери вимагають встановити порогові значення імпорту для будь-якого сільськогосподарського товару на основі річних або квартальних середніх показників 2021-2022 років. Будь-яка продукція, імпортована вище цього порогу, повинна експортуватися за межі ЄС і, отже, дозволена для транзиту в межах ЄС лише в супроводі електронних пломб, які відстежуються в режимі реального часу за допомогою GPS, без відхилень від маршруту або невиправданих зупинок.
«Ми просимо вас зробити всі можливі кроки разом. Наполягати та взяти на себе спільну відповідальність у дискусіях з президенткою Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляєн, віцепрезидентом Валдісом Домбровскісом, комісаром з питань сільського господарства паном Янушем Войцеховським та міністрами сільського господарства держав-членів», – йдеться у листі.
Представники Альянсу з питань сільського господарства та співробітництва Румунії наголосили, що якщо влада не дослухається до їх вимог, то вони посилять протести на кордоні з Україною. Крім того, автори листа кажуть, що протести можуть відбутися і в інших країнах, що є членами ЄС.
З 9 січня румунські фермери протестують проти рішень румунського міністерства агрополітики та блокують дороги у різних регіонах країни через кризу в аграрному секторі.
Нагадаємо, 15 січня румунські фермери поновили блокування руху вантажних автомобілів на напрямку пункту пропуску «Сірет», який знаходиться навпроти українського пункту пропуску «Порубне».