Польща купує продукцію з РФ на мільйони доларів, – розслідування

01 Березня 2024, 08:45
Фури на кордоні. Фото ілюстративне 937
Фури на кордоні. Фото ілюстративне

Польща не дозволяє провозити через свою територію українське збіжжя, натомість збільшила закупівлю агропродукцію у Росії. З початку війни в Україні товорообіг між Польщею та Росією зріс у кілька разів.

Розслідування про торгівлю між Польщею та Росією через Білорусь опублікувало видання «Українська правда». Відео з розслідуванням опублікували на YouTube-каналі видання.

На прохання журналістів до польської компанії зателефонував чоловік, який відрекомендувався менеджером реальної білоруської компанії. Він відкрито запропонував придбати агропродукцію з Росії — ріпаковий шрот — під білоруськими документами. Навіть почувши, що це російська продукція, менеджер польської фірми попросив надіслати умови постачання на електронну пошту.

Водночас у вересні 2023 року Польща після протестів фермерів заборонила ввезення ріпакового шроту з України. Однак відтоді обсяг агропродукції з Білорусі невпинно збільшується, зауважує УП.

За словами журналіста Михайла Ткача, якого разом з оператором затримали польські правоохоронці, лише за три місяці після введення заборони на ввезення української агропродукції поляки придбали через Білорусь ріпакового шроту на 8 мільйонів доларів.

Далі Ткач особисто вирушив на польсько-білоруський кордон, але спочатку показав, як перед КПП «Медика» в напрямку України через протести фермерів стоять заблокованими десятки вантажівок. Тим часом на кордоні з Білоруссю, судячи з відео, протестів не відбувається.

Журналіст нарахував біля КПП «Кукурикі» сотні фур, які без перешкод заїхали до Польщі з боку Білорусі. Як з’ясували розслідувачі, поспілкувавшись із ділками, спочатку російська агропродукція прямує до Білорусі, там її перевантажують у спеціальних центрах на польські вантажівки, а далі фури вирушають до Польщі за адресами великих компаній. За інформацією УП, у Польщі щонайменше три компанії, які є найбільшими покупцями агропродукції з Росії: Bromex, Diaspolis та Kampol Krzysztof Łużniak.

Нагадаємо, Ткача та оператора утримували в комендатурі щонайменше 4 години і лише потім відпустили після дозволу «зверху». Увесь цей час журналістам не дозволяли ні з ким зв'язатися. В польській комендатурі українців допитували не лише поліцейські, а й представники спецслужби. Після того, як журналістам повернули картки пам’яті, стало відомо, що деякі відзняті матеріали були видалені. 

Читайте також:  Український журналіст знімав про транзит продукції між Польщею та РФ і Білоруссю: поляки його затримали

Коментар
02/12/2024 Понеділок
02.12.2024
01.12.2024