Хусити «вирубили» зв'язок між Європою, Азією та Африкою, перебивши кабелі на дні Червоного моря, - Associated Press

05 Березня 2024, 18:15
Хусити «вирубили» зв'язок між Європою, Азією та Африкою 2525
Хусити «вирубили» зв'язок між Європою, Азією та Африкою

Хусити могли вивести з ладу три телекомунікаційні кабелі в Червоному морі, які з'єднують Європу, Азію та Африку.

Про це повідомляє Associated Press з посиланням на дані компанії HGC Global Communications Limited.

За інформацією видання, обрубано три лінії зв'язку, що позначилося на 25% трафіку через Червоне море. У компанії пояснили, що цей маршрут є найважливішим для передавання інформації з Азії до Європи.

Ймовірно, лінії перерізали ще 24 лютого, а двома днями пізніше організація Netblocks, що займається моніторингом інтернету, зафіксувала складнощі з доступом до нього в Джибуті, який обслуговує підводна кабельна система зв'язку.

В районі Червоного моря тривають атаки заколотників-хуситів. Раніше вони поклали відповідальність за пошкодження такої інфраструктури на США і Британію. Невідомо, чи мають хусити можливість знищувати лінії зв'язку, що проходять по дну сотнями метрів нижче рівня моря. Проте кабелі можуть зачепити якорі, скинуті з суден.

Довідково: 

Хусити (або ще їх кличуть Хусі чи Ансар Аллах) – воєнізована структура шиїтів-зейдитів (одне з відгалужень шиїтів), яке вже близько 30 років діє на території Ємену. Група названа на честь її засновника і колишнього керівника Хусейна аль-Хуси, якого вбили єменські армійці ще у вересні 2004 року. Хусити діють на території північного Ємену, на кордоні з Саудівською Аравією, з якою також воюють, оскільки ті ще раніше захопили частину єменської території, є союзниками США та виступають за офіційний уряд Ємену.

Що ж хочуть Хусі? Вони прагнуть відновити теократичну державу (як це є в Ірані), яка діяла і в Ємені до 1962 року. Для цього вони використовують всі можливі методи, зокрема і терористичні. За підтримки військ Саудівської Аравії Ємен неодноразово придушував виступи хуситів, однак з подіями 2015 року коаліційні війська (також долучилися ще вісім арабських країн) не змогли справитися. Хоча станом на 2019 рік і було завдано понад 20 тис. авіаударів по хуситах. Через це загинуло близько ста тисяч цивільних. 

Нагадаємо, у січні цього року Сполучені Штати та Британія завдали авіаударів по центрах зберігання озброєння та баз для навчання хуситів у Ємені. Удари по угрупованню хуситів у західній частині Ємену завдали американські та британські літаки, а також ракети наземного нападу «Томагавк», запущеними з кораблів ВМС США у Червоному морі.

Коментар
02/12/2024 Понеділок
02.12.2024
01.12.2024