МЗС відновлює надання консульських послуг для чоловіків за кордоном: але є нововведення

17 Травня 2024, 19:10
МЗС відновлює надання консульських послуг для чоловіків за кордоном 25057
МЗС відновлює надання консульських послуг для чоловіків за кордоном

Відновили прийом заяв від чоловіків призовного віку на вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах. 

Тепер разом з іншими документами чоловіки будуть повинні подавати свій військово-обліковий документ, йдеться у роз’ясненні МЗС.

З 18 травня чоловіки віком 18-60 років, які перебувають за кордоном, разом з іншими документами мають також подати свій військово-обліковий документ у паперовому (ВОД) або електронному вигляді (е-ВОД).

Паперовий документ можна буде подати лише до початку роботи електронного кабінету призовника, у якому кожен зможе самостійно сформувати його в електронному форматі.

Щоб отримати консульську послугу, цей документ має бути сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. В іншому випадку його слід буде заново сформувати в електронному кабінеті призовника.

Що таке паперовий військово-обліковий документ (ВОД)?

Паперовим військово-обліковим документом є посвідчення про приписку до призовної дільниці, яке видають призовникам, або військовий квиток чи тимчасове посвідчення, яке видають військовозобов’язаним.

Електронний військово-обліковий документ відображатиметься у мобільному застосунку «Резерв+», який запрацює 18 травня. Сформувати документ у цьому застосунку можна буде після оновлення своїх даних.

Що робити, якщо електронний кабінет призовника ще не запрацював, але і паперового документа немає?

Громадянин України може скористатися тимчасовою альтернативною опцією: стати на тимчасовий консульський облік чи оновити свої дані консульського обліку, і тоді подати заяву на отримання консульської послуги, не маючи електронного чи паперового військово-облікового документа.

У такому разі не потрібно робити окремий запис в електронній черзі на подання документів для взяття на тимчасовий консульський облік або оновлення даних консульського обліку (такі документи подаються у рамках запису в електронну чергу на відповідну консульську послугу разом із пакетом необхідних для її отримання документів).  

Перелік документів, необхідних для взяття на тимчасовий консульський облік або оновлення даних для перебування на ньому міститься у відповідному розділі на сайті закордонної дипломатичної установи, яка надає цю послугу для мешканців свого консульського округу. 

У разі наявності дозволу на проживання в іноземній державі, громадянин має також додати копію такого дозволу до документів для взяття на облік. 

Важливо уточнити, що загалом така процедура є тимчасовою і діятиме лише до моменту, коли в електронному кабінеті призовника з’явиться можливість самостійного формування електронного військово-облікового документа. З цього моменту прийняття на облік або оновлення даних консульського обліку вже не буде замінювати собою вимогу надання електронного військово-облікового документа.

Коли можна не подавати паперовий чи електронний військово-обліковий документ для отримання консульських послуг?

Паперовий чи електронний військово-обліковий документ для отримання консульських послуг можна не подавати у трьох випадках:

  • якщо йдеться про оформлення посвідчення особи на повернення в Україну (так званий «білий паспорт».
  • коли консульська дія вчиняється в інтересах дитини, другий з батьків якої є іноземцем або особою без громадянства.
  • якщо по консульську послугу звертається арештований або позбавлений волі заявник.

Що робити, якщо немає не лише паперового військово-облікового документа, а й закордонного паспорта?

Для взяття на тимчасовий консульський облік наявність закордонного паспорта обов'язкова. У такому разі громадянин має дочекатися 18 червня, коли, згідно з повідомленням Міністерства оборони, в електронному кабінеті призовника з’явиться можливість сформувати електронний військово-обліковий документ. Сформувавши такий документ, громадянин зможе звернутися з ним до консульської установи для оформлення закордонного паспорта.

Для громадян, які не мають закордонного паспорта, також залишається доступною можливість оформлення посвідчення особи на повернення в Україну (т.зв. «білий паспорт»).

Що таке електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного та резервіста та коли він запрацює?

Електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного та резервіста – один з методів оновлення військово-облікових даних. Згідно з інформацією Міністерства оборони, електронний кабінет буде реалізований у форматі мобільного застосунку «Резерв+», який можна буде завантажити лише з офіційних маркетів App Store та Google Play. 

Нагадаємо, українські консульства тимчасово призупинили надання консульських послуг для громадян призовного віку. Згодом МЗС дало роз'яснення, а міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що в пріоритеті захисту прав українців за кордоном, але в умовах війни основним залишається захист Батьківщини.

Коментар
05/11/2024 Вівторок
05.11.2024
04.11.2024