У Білорусі розпочали раптову перевірку бойової готовності

21 Червня 2024, 16:25
Раптова перевірка бойової готовності в Білорусі: контекст, цілі та міжнародні реакції 837
Раптова перевірка бойової готовності в Білорусі: контекст, цілі та міжнародні реакції

Міністерство оборони Республіки Білорусь оголосило про проведення раптової перевірки готовності з'єднань і військових частин Збройних сил до виконання завдань за призначенням. 

Захід передбачає використання полігонів і ділянок місцевості в Брестській і Гомельській областях. Перевірка зачіпає військові частини і підрозділи оперативних командувань, сил спеціальних операцій, ракетних військ і артилерії, ВПС і військ ППО, розповідає Район.Закордон  політичний оглядач Олександр Кравченко.

На першому етапі раптової перевірки буде відпрацьовано питання оперативного зайняття призначених районів, їхньої інженерної підготовки, організації охорони та оборони, а також заступлення на бойове чергування. Надалі військовим частинам належить виконати навчально-бойові завдання. Міністерство оборони також попередило громадян про можливий рух бойової техніки дорогами загального користування, що може спричинити тимчасові незручності.

Проведення цієї перевірки відбувається на тлі повідомлень Державного прикордонного комітету Білорусі про нарощування сил з українського боку кордону і можливі провокації. Зі свого боку, Україна заявила про будівництво оборонних фортифікацій на кордоні з Білоруссю, спростовуючи звинувачення в провокативних діях. Державна прикордонна служба України зазначила, що заходи вживаються у відповідь на використання білоруської території російськими військами для вторгнення в лютому 2022 року.

На тлі перевірки бойової готовності в Білорусь прибув глава ФСБ Росії Олександр Бортніков. Літак Ту-154М СЛО РФ із реєстраційним номером RA-85019 вилетів із московського аеропорту «Внуково». 

Разом із Бортніковим прилетіла делегація співробітників ФСБ.

Нагадаємо, від початку повномасштабної агресії Росії проти України Лукашенко став одним із головних союзників війни Путіна, тим самим зміцнивши свої зв'язки в галузі оборонної промисловості та авіабудуванні й заявивши про спільну підготовку фахівців із проєктування безпілотних літальних апаратів (БПЛА). 

Коментар
13/12/2024 П'ятниця
13.12.2024
11:48
КОЛОНКА Війна за війну 349
12.12.2024