«Український легіон», перехоплення російських ракет і дронів: Україна та Польща підписали безпекову угоду

Президент України Володимир Зеленський прибув до столиці Польщі для зустрічі із прем’єр-міністром Дональдом Туском.
Вже відомо, що президент Зеленський та прем’єр-міністр Польщі підписали безпекову угоду у Варшаві, повідомив Офіс президента.
Варшава і Київ також скоординували свої позиції до саміту НАТО у Вашингтоні, який стартує вже завтра, 9 липня.
Володимир Зеленський і Дональд Туск зустрілися віч-на-віч, а також у розширеному складі за участі делегацій. Говорили про продовження оборонної співпраці, підтримку України на шляху до євроінтеграції. Також обговорили участь Польщі у відновленні України, розвиток торгівлі та гуманітарну співпрацю.
Зі сторони України безпекову угоду підписав президент Володимир Зеленський, а зі сторони Польщі – премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск.
Угода щодо гарантії безпеки уперше з-поміж уже підписаних двосторонніх документів передбачає можливість перехоплення ракет і дронів у повітряному просторі України, випущених у напрямку Польщі.
Вперше буде створено «Український легіон», який буде готувати особовий склад Сил безпеки і оборони України на території Польщі. До нього зможуть приєднатися громадяни України, які тимчасово перебувають у Польщі та інших країнах.
Угода також містить блок щодо співробітництва в оборонній промисловості, зокрема, розміщення виробництв польських оборонних компаній в Україні та вивчення додаткових можливостей спільного оборонного виробництва.
Польща також розширить свою допомогу Україні, використовуючи логістичний центр POLLOGHUB та співпрацюючи з ЛитПолУкрбригом для підтримки українських Збройних сил.
Крім того, угода спрямована на поглиблення співпраці у невійськовій сфері, включаючи розвідку, кібербезпеку, морську та інформаційну безпеку, а також захист критичної інфраструктури. Окремі блоки угоди стосуються економічного відновлення й відбудови, прикордонної інфраструктури та розвитку транзитного потенціалу.
Нагадаємо, влітку 2023 року під час саміту НАТО у Вільнюсі лідери країн G7 погодили декларацію про гарантії безпеки для України. Вона передбачає довгострокову підтримку у сфері безпеки та економічної сфери для України. Також країни-члени Північноатлантичного Альянсу погодили спільне комюніке, яке має наблизити інтеграцію України. Мова йде про:
-
багаторічній програмі допомоги Україні;
-
створення органу Рада Україна - НАТО;
-
скасування вимог щодо виконання ПДЧ.
Відповідні угоди з Україною вже підписали Великобританія, Канада, Німеччина, Франція, Данія, Італія, Фінляндія, Нідерланди та Латвія.
Читайте також: Саміт НАТО у Вільнюсі: важливі рішення та шлях України до Альянсу