Польща готується прийняти 20-40 тисяч нових українських учнів у місцевих школах

22 Серпня 2024, 11:25
Польща готується прийняти 20-40 тисяч нових українських учнів у місцевих школах 271
Польща готується прийняти 20-40 тисяч нових українських учнів у місцевих школах

Українські діти, які отримали тимчасовий захист у Польщі, з 1 вересня 2024 року убудуть зобов'язані відвідувати польські школи. Тільки в такому випадку батьки цих дітей зможуть отримувати на них соціальну допомогу.

У Польщі цьогоріч очікують на появу у школах 20-40 тисяч нових українських дітей з нового навчального року,  заявила міністерка освіти Польщі Барбара Новацькапередає Polsat News.

Раніше всі українські діти могли навчатися дистанційно в українських школах, проте з ухваленням нових змін до закону про допомогу біженцям, ситуація змінилася. З 1 вересня 2024 року українські діти, які отримали тимчасовий захист у Польщі, будуть зобов'язані відвідувати польські школи, щоб їхні батьки могли отримувати на них соціальну допомогу.

«Насправді ми не знаємо, скільки учнів (з України – ред.) піде до польських шкіл, оскільки такі підрахунки ніколи не проводилися», – зазначила Новацька.

Водночас вона додала, що за попередніми розрахунками польської сторони, це може бути 20-40 тисяч українських дітей. За її словами, українська сторона називає цифру 160 тис. українських дітей, але польський міністр вважає її значно завищеною.

«Українські діти перебувають у системі дистанційної освіти вже понад чотири роки. Це ненормально. Особливо, коли вони в Польщі, коли вони не вивчають наші традиції, культуру, історію та мову, вони часто потрапляють у екстремальні ситуації і часто перебувають поза системою освіти. Наш обов’язок був включити їх до системи освіти», – наголосила Новацька.

Заступниця міністра освіти Йоанна Муха зазначила, що комісія, до якої входитимуть українські та польські експерти, незабаром розгляне освітню програму для українських дітей у польських школах.

Читайте також:  Українці активно відкривають бізнес у Польщі – майже 60 тисяч компаній за 2,5 роки

Коментар
24/01/2025 П'ятниця
24.01.2025
23.01.2025