Україна прагне, щоб другий Саміт миру відбувся в одній із країн Глобального Півдня

27 Серпня 2024, 16:30
Глобальний саміт миру. Червень 2024. Фото з відкритих джерел 365
Глобальний саміт миру. Червень 2024. Фото з відкритих джерел

Зараз відбуваються тематичні конференції, присвячені окремим пунктам формули миру. 

Про це йшлося 27 серпня під час панельної дискусії в межах форуму «Україна 2024. Незалежність», пише Район.Закордон з посиланням на ОПУ.

В Офісі Президента України наголошують, що прагнення примусити Росію дотримуватися міжнародного права лежить в основі Формули миру. 

За словами керівника Офісу Глави держави Андрія Єрмака, одразу після закінчення першого Саміту миру розпочалася робота з підготовки тематичних конференцій за участю робочих груп і представників країн Глобального Півдня. 

«Думаю, що за декілька місяців ми закінчимо цю роботу, результатом якої буде складання спільного плану реалізації Формули миру Президента Зеленського. Ми хочемо – і було б правильно, – щоб другий Саміт відбувся саме в одній із країн Глобального Півдня», – зазначив Єрмак. 

Наразі відомо, що Україна підписала 25 двосторонніх безпекових угод і робота триває. 

«Це нова безпекова екосистема, яка буде трансформуватися надалі до повного членства України в ЄС і НАТО», – додав глава ОПУ.

В Офісі Президента також наголошують, що Україна докладає всіх можливих зусиль, щоби повернути додому викрадених Росією дітей. До Міжнародної коаліції за повернення українських дітей приєдналося вже 40 країн. 

Нагадаємо, у Швейцарії 15-16 червня відбувся дводенний Глобальний саміт миру

У підсумку учасники Глобального саміту миру узгодили спільну позицію щодо трьох пунктів: продовольча безпека, ядерна та енергетична безпека й звільнення всіх полонених і депортованих українців і українок, дорослих і дітей, яких викрала Росія. Ключові принципи щодо цих елементів задля справедливого та сталого миру викладені у Спільному комюніке про основи миру. 

Підсумкову декларацію Глобального саміту миру спочатку підписали 80 держав та чотири організації. Серед країн, які не підписали комюніке – Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об'єднані Арабські Емірати.

У серпні 2024 року Спільне комюніке Саміту миру підписала Республіка Ботсвана .

Коментар
19/03/2025 Середа
19.03.2025
18.03.2025