Безпекова угода між Україною та Ірландією: Дублін продовжить надавати нелетальну допомогу

05 Вересня 2024, 10:20
Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс підписали угоду про підтримку та співробітництво між двома країнами 161
Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс підписали угоду про підтримку та співробітництво між двома країнами

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс підписали угоду про підтримку та співробітництво між двома країнами.

Цьогоріч Ірландія зобов'язалася виділити Україні 128 млн євро на нелетальну військову підтримку та щонайменше 40 млн євро на гуманітарну допомогу, повідомив Офіс президента.

Дублін також надасть системи розмінування та обладнання для знешкодження вибухонебезпечних предметів і надалі братиме участь у коаліції з розмінування. Крім того, країна вивчить інші потенційні шляхи підтримки в межах коаліцій спроможностей Контактної групи з питань оборони, як-от ІТ-коаліція. 

Окрім того, Ірландія забезпечить постійну підготовку Збройних сил України через Місію ЄС з військової допомоги (EUMAM) в Україні. 

Серед іншого, деякі блоки угоди окреслюють гуманітарну допомогу, а також підтримку щодо відновлення та реалізації реформ, зокрема на шляху України до членства в ЄС. 

Зазначається, що Ірландія сприятиме притягненню РФ до відповідальності, відшкодуванню збитків, завданих агресією, та подальшому посиленню санкційного тиску на Росію. 

Крім того, Дублін зобовʼязався продовжувати докладати дипломатичних зусиль для імплементації «формули миру» та брати участь у діяльності низки робочих груп і реалізації конкретних елементів «формули». Зокрема, йдеться про роботу Міжнародної коаліції за повернення українських дітей. 

Як зазначив Офіс президента, від початку повномасштабного російського вторгнення Ірландія надала гуманітарну, стабілізаційну та нелетальну військову допомогу Україні приблизно на 380 млн євро.

Також відомо, що Ірландія прийняла понад 100 тисяч біженців з України

Нагадаємо, у серпні 2023 року Україна розпочала переговори зі США щодо двосторонньої угоди про надання безпекових гарантій. Угоду було передбачено Спільною декларацією про підтримку України, яку погодили за місяць до цього на саміті НАТО у Вільнюсі лідери «Групи семи». Зазначалося, що ці гарантії безпеки посилять прогрес України на шляху до майбутнього членства в євроатлантичній спільноті, включно з ЄС і НАТО.

У квітні 2024 президент Володимир Зеленський наголосив, що мета — зробити угоду зі США «найсильнішою» з усіх, які Україна підписала з іншими партнерами.

Загалом станом на 13 червня двосторонні угоди з Україною підписали 17 країн: Велика Британія, Німеччина, Данія, Франція, Італія, Канада, Румунія, Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Іспанія, Бельгія, ПортугаліяШвеція, Ісландія, Норвегія, Японія. Сполучені Штати стали останньою серед держав «Групи семи», з якою  Україна підписала двосторонню безпекову угод.

 

Коментар
16/09/2024 Понеділок
16.09.2024
15.09.2024