Зруйновані дамби, села під водою і міста відрізані від світу: що відомо про наслідки потужної повені у Європі
В країнах Центральної та Східної Європи на минулих вихідних пройшов шторм «Борис», спричинивши сильні зливи та повені.
Найбільших збитків від негоди зазнали Австрія, Чехія, Польща, Румунія, Словаччина, Молдова, Угорщина. Деякі села опинилися під водою, міста – відрізані від світу, є загиблі та зниклі безвісти. Район.Закордон зібрав усе, що наразі відомо про наслідки цієї страшної стихії.
Польща
У понеділок польський уряд оголосив стан стихійного лиха через масштабні повені у країні.
Про це рішення оголосив прем'єр-міністр Дональд Туск, повідомляє Polsat News.
Туск після відповідного засідання уряду оголосив про виділення мільярда злотих з резерву на потреби місць і людей, які постраждали від повені.
З понеділка, як інформує Міністерство освіти, припиняють навчання у 350 закладах чотирьох воєводств. Найбільше таких закладів у Нижній Сілезії та Опольському воєводстві.
Як зазначається, повені призвели до закриття багатьох доріг у Опольському регіоні. Серед іншого закрита національна дорога №45 біля Крапковіце.
У Нижній Сілезії внаслідок прориву дамби між водосховищами Тополя і Козельно довелося оголосити про негайну евакуацію частини міста Пачкув на південному заході країни.
Тисячі людей довелося вивезти в безпечне місце, багатьох жителів довелося евакуювати з дахів будинків. Влада залучила до допомоги армію. Рух поїздів між Польщею та Чехією призупинено.
Це вже другий прорив дамби внаслідок повеней у Польщі. У Строне-Шльонські внаслідок повені була пошкоджена дамба на річці Моравка, у результаті місто фактично опинилось під водою і було відрізане від світу.
Нагадаємо, зросла кількість загиблих внаслідок повені в південній частині Польщі: у населеному пункті Нови Свентув Опольського воєводства у затопленому водою будинку виявили тіло жінки.
Чехія
У Чехії підтвердили першу смерть внаслідок катастрофічних повеней, що почалися після екстремальних злив у низці країн Центральної Європи. Про це повідомляє Novinky.
У поліції в інтерв’ю 16 вересня підтвердили, що в районі міста Брунталь на північному сході одна людина втонула у річці Красовка. Також зареєстровано сім повідомлень про зниклих безвісти з різних регіонів. З них троє їхали автомобілем, який опинився у потоці в районі Ліпова-Лазне.
Рятувальники опублікували відео порятунку трьох дітей віком 10-15 років у місті Броумов на північному сході, яких знесло водою і вони очікували допомоги, тримаючись за гілки дерева.
В деяких регіонах Чеської Республіки лише за три дні випала тримісячна кількість опадів. Кілька людей вважаються зниклими безвісти. Триває евакуація з затоплених населених пунктів. Загалом 260 тисяч домогосподарств у по всій країні залишилися без електроенергії. У столиці Празі були підняті протипаводкові бар'єри.
Угорщина
В Угорщині готуються до великої повені на Дунаї, до угорської частини якого наближається велика вода з інших центральноєвропейських країн, повідомляє видання 444.hu.
Прем’єр-міністр Віктор Орбан зняв спеціальне відеозвернення і виклав у своїх соцмережах. Там він заявив, що місце, на якому він стоїть, наступного дня може бути вже під водою.
«Але експерти з водних ресурсів повністю впевнені, що найвищі рівні води цього тижня не перевищать історичні рекорди. Вони кажуть, що якщо ми впоралися з тією повінню, то зможемо і з меншою», – заспокоїв він.
За його словами, зонами найбільшого ризику є столиця Будапешт, вигин Дунаю північніше Будапешта і Сигеткьоз на заході країни.
Орбан запевнив, що рятувальні служби мають усе необхідне, а основним відповідальним за реагування на стихійне лихо буде міністр внутрішніх справ.
Австрія
У Нижній Австрії, яку оголосили зоною стихійного лиха, ситуація залишається складною, повідомляє Kurier. Подекуди випало чотири місячних норми опадів, а покращення погоди очікується не раніше середини тижня.
Через повені залишились відрізаними від світу 13 містечок. За останні дві доби з постраждалих районів гелікоптерами вивезли 800 осіб, загалом евакуювали 1800 домогосподарств.
Нагадаємо, через сильні повені у Європі до України не може повернутися група дітей, які брали участь міжнародних олімпіадах у Австрії.
Румунія
У Румунії кількість жертв повені зросла до шести. Так, у регіоні Галац на південному сході країни, в суботу вже знайшли чотири тіла, а у неділю повідомили про ще дві смерті. Місто Липова, що на заході, закрито з усіх боків і наступна хвиля повені там ще очікується.
У Галаці постраждали понад 5 тисяч домогосподарств у 12 містах. Подекуди вода піднялася до рівня 1,7 метра. Надзвичайники рятують людей на човнах, до пошукової операції залучали гвинтокрил.
Негода в повіті Галац призвела до забруднення колодязів округу. Міністр охорони здоров’я Румунії Александру Рафіла пояснив Digi24, що існує ризик зараження гепатитом А.
Молдова
Через рясні дощі вулиці міст та сіл Молдови вкрила вода. У мережі завірусилось відео з Кишинева, на якому потоки води зносять людей з ніг.
Кишинівський театр опери та балету імені Марії Бієшу постраждав від підтоплення в результаті негоди.
Сильні опади призвели до значних перебоїв у русі транспорту в Кишиневі та Страшенах, а також у Кантемирському та Лейському районах. Уряд опублікував заяву, в якій підтвердив, що автомагістралі R34 і R35 наразі заблоковані. Крім того, 13 населених пунктів в Оргеївському, Кантемирському та Леївському районах знеструмлені.
Річка Бик у Кишиневі вийшла з берегів.
Нагадаємо, Європою поширився циклон «Борис», сильний вітер і зливи пройшли у частині Польщі, Австрії, Чехії, Угорщини, Румунії та Словаччини.
Читайте також: Європа потерпає від повені – найбільшої за кілька десятиліть