Як Україні зберегти підтримку США під час виборів: погляд з Вашингтону

01 Жовтня 2024, 14:45
Олександр Лазука, координатор об'єднання «Євроатлантична Україна» в Європарламенті. 550
Олександр Лазука, координатор об'єднання «Євроатлантична Україна» в Європарламенті.

Американці за місяць обиратимуть не тільки президента, але й геополітичний курс своєї країни. Годі применшити значення результату виборів для України

Наприкінці вересня президент Володимир Зеленський потрапив у справжній шторм перегонів між Камалою Гарріс та Дональдом Трампом. Українці з жахом читали заяви Трампа про «кінець України», вимогу звільнити посолку Оксану Маркарову, а згодом про зустріч Зеленського з кандидатом-республіканцем та намір Трампа приїхати до Києва.

У вирі цих подій у Вашингтоні перебував Олександр Лазука, координатор об'єднання «Євроатлантична Україна» в Європарламенті. У «Вечірньому Районі» він пояснив, як українцям варто читати новини зі США, розповів про візит Зеленського, реакцію республіканців та перспективи американської підтримки України на тлі наближення президентських виборів.

– Як у Вашингтоні сприймають останні новини щодо візиту Зеленського?

– Новин багато, і не всі вони позитивні. Реакції теж не завжди однозначні. За 40 днів до президентських виборів багато що може змінитися з погляду підтримки України. Стратегічно, можливо, не так, але тактично – протягом найближчих місяців.

– Які позитивні новини є щодо допомоги Україні?

– Є дуже позитивний блок новин від Білого дому щодо використання 5,5 млрд доларів на військову допомогу, плюс 2,5 млрд від Пентагону, а також 375 млн, які були оголошені раніше. Загалом це близько 8 млрд підтримки, яку ми будемо поступово отримувати протягом найближчих місяців.

Як оцінювати негативну реакцію республіканців на візит Зеленського до Пенсільванії?

– Нам потрібно досить спокійно ставитись до цієї ситуації. Природа такого гострого ставлення зрозуміла з аналітичного погляду. Пенсільванія є одним із семи ключових «swing states», які впливають на результат виборів. У ньому аж 19 голосів виборників, що є найбільшою кількістю серед усіх ключових штатів.

– Як Україні реагувати на жорстку риторику Дональда Трампа?

Я думаю, що нам треба менше звертати на це увагу, з надією на те, що те, що він говорить, залишиться з ним і не матиме інструментів імплементації в майбутньому після виборів. Але нам потрібно пам'ятати про рівень Конгресу і вести діалог з конгресменами-республіканцями, які підтримують Україну.

– Чи не втратили ми шляхи співпраці з республіканцями після таких заяв Трампа?

– Нам потрібно пам'ятати про рівень Конгресу. Є такі республіканці, як Майк Маккол, який очолює комітет по закордонних справах і є другом України. Нам потрібно вести діалог з конгресменами-республіканцями, які в майбутньому повинні підтримувати нашу спільну роботу на перемогу.

– Що українцям ще доведеться чути від Трампа до виборів?

– Чи буде риторика більш частотною і гучною, залежить від того, як майстерно ми зможемо налагоджувати комунікацію з республіканцями. Якщо ми залишимо їх напризволяще і не комунікуватимемо, це може бути використано як потужна зброя у внутрішньополітичних питаннях проти України.

– Як Україна може підтримувати зв'язки з обома партіями?

– У нас є різні рівні – не лише політичний і дипломатичний, а й громадянське суспільство та діаспора. Вони теж можуть працювати безпосередньо з конгресменами. Українська діаспора в цьому аспекті є дуже ефективною. Сподіваюся, що спільна робота усіх щирих адвокатів України на усіх рівнях сприятиме тому, аби не набула подальшого розвитку та проблема, яка виникла.

Детально дізнайтеся з відео у програмі Район.Закордон:

Читайте також:

 

Коментар
14/10/2024 Неділя
13.10.2024
12.10.2024
11.10.2024