Президентка Грузії відмовилася визнати результати парламентських виборів
Президентка Грузії назвала парламентські вибори «новою формою гібридної війни, випробуваної на грузинському народі». Саломе Зурабішвілі вважає результати виборів сфальсифікованими.
Про це пише «Ехо Кавказу».
«Це була тотальна фальсифікація та конфіскація ваших голосів. Використовувалися всі методи, які ми бачили у різних країнах. Крім того, використовувалися сучасні технології обілення фальсифікації. Ніколи такого не було. Ми стали свідками та жертвами російської спецоперації, гібридної війни, яка велася проти нашого народу, проти нашої країни», – заявила Саломе Зурабішвілі.
Президентка називає голосування «російськими виборами» та звинувачує владу у позбавленні громадян прав, забезпечених Конституцією:
«У нас відібрали інститут виборів, бо після цих виборів дуже важко уявити, якими будуть вибори у майбутньому, якщо щось не зміниться. Вони відібрали наше конституційне право на вибір».
Глава грузинської держави підтвердила, що не визнає результатів, поданих громадськості Центральною виборчою комісією:
«Я не визнаю цих виборів. Ці вибори не можуть бути визнані. Це те саме, що визнання входження сюди Росії, підпорядкування Грузії Росії. Я приїхала до країни не для цього. Наші пращури не для цього жили, і ми цього не приймемо. Ніхто не може відібрати у Грузії європейське майбутнє».
Саломе Зурабішвілі закликає народ боротися за свій голос:
«Ми повинні стати разом і заявити, що не визнаємо ці вибори, не терпимо Росію та її вторгнення до Грузії в такій формі. Ми стоятимемо разом. Вони зі мною та я з ними. Я хотіла б покликати вас усіх на (площу) Руставелі завтра, о 19:00, щоб ми могли разом сказати, оголосити всьому світу, що ми не визнаємо ці вибори, ми захищаємо конституційне право», - заявила вона.
За попередніми результатами ЦВК, правляча «Грузинська мрія – Демократична Грузія» отримала на парламентських виборах 53,92% (1 118 836 голосів), а бар'єр у 5% подолали такі опозиційні сили: «Коаліція за зміни» (Гварамія, Мелія, «Гірчі» », «Дроа» - 11,037% (229 006 голосів); «Єдність - Національний рух» - 10,164% (210 895 голосів; 161 250 голосів).
Нагадаємо, топ-парламентарі з Європи і Канади закликали ЄС не визнавати результат виборів у Грузії.