Протести в Грузії: держслужбовці приєдналися до мітингувальників
У Грузії тривають протести черед відмову від політичного курсу на входження до складу ЄС: 11 грудня до мітингувальників приєдналися державні службовці
Представники держсектору приєдналися до протестувальників біля будівлі парламенту Грузії, інформує Ехо Кавказу.
Співробітник мерії розповів, що держслужбовці протестують не лише через відмову від заявки на членство у ЄС до 2028 року, а й через форми залякування протестувальників.
«Ми – люди, зайняті на публічній службі, і мета нашого протесту – донести до громадськості, включно з тими, хто сьогодні представляє наших роботодавців, наш голос про те, що ми залишаємося вірними Конституції і суспільству, залишаємося прихильними європейському курсу. Водночас закликаємо їх припинити насильство проти нас, використання різних форм залякування, яких останнім часом було багато», – сказав він.
Крім того, 11 грудня грузинський парламент, який не визнають ні президентка, ні опозиція, підтримав законопроєкт щодо внесення змін до закону про державну службу. Основні зміни передбачають спрощення процесу реорганізації, щоб держслужбовець, звільнений з будь-якої причини, включно з політичною, не зміг повернутися в систему державної служби.
Видання зазначає, що цими змінами «Грузинська мрія» навпаки послабить права держслужбовців і буде використовувати закони як каральний інструмент, особливо після того, як під час проєвропейських виступів сотні держслужбовців підписали заяви з критикою рішення уряду відкласти євроінтеграцію до 2028 року.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав указ, що вводить у дію рішенню Ради національної безпеки та оборони щодо санкцій проти проросійської влади Грузії.
У Грузії триває хвиля протестів. Вона розпочалася після того, як прем'єр-міністр Іраклій Кобахідзе заявив про зупинення переговорів щодо вступу Грузії до ЄС до 2028 року.
Читайте також: В Грузії шосту добу тривають протести: силовики затримують мітингувальників та журналістів