Перемовини України та США в Саудівській Аравії: як реагує світ

Перемовини США та України у Саудівській Аравії завершились ввечері 12 березня.
Низка політиків одразу ж почала коментувати події. Район.Закордон зібрав найголовніше.
Володимир Зеленський заявив, що Україна виступає за на 30-денне перемир'я, якщо «рускіє» погодяться на це.
Президент США Дональд Трамп сказав, що Володимир Зеленський може повернутись у Білий дім після того, як відбулись переговори у Саудівській Аравії.
Про це він сказав журналістам біля Білого дому 11 березня.
Трамп згадав про домовленість про повне припинення вогню, на яке погодилась Україна під час переговорів у саудівському місті Джидда, і висловив сподівання, що «Росія погодиться на це».
«Ми зустрічатимемось із ними (росіянами. – ред.) сьогодні та завтра і, сподіваюсь, зможемо вийти на угоду. Припинення вогню – дуже важливе. Якщо ми переконаємо росіян піти на це, це буде чудово. Якщо не зможемо, то це триватиме й далі, і людей будуть убивати», – сказав він.
Майкл Волц повідомив про негайне рішення адміністрації США зняти паузу щодо обміну розвідданими та безпекової допомоги Україні.
Марко Рубіо наголосив, що США передадуть Росії пропозицію про 30-денне загальне припинення вогню і наголосять, що «тепер від них залежить, чи скажуть вони «так» чи «ні».
«Я сподіваюся, що вони скажуть «так». Якщо так, то я вважаю, що ми досягли великого прогресу. Якщо ж вони скажуть «ні», то ми, на жаль, дізнаємося, що тут є перешкодою на шляху до миру», – додав він.
Голова ОП Андрій Єрмак сказав, що «якщо Росія прийме пропозицію щодо припинення вогню, ми будемо готові працювати нон-стоп над наступними кроками».
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн:
«Ми вітаємо сьогоднішні новини з Джидди щодо переговорів між США та Україною, зокрема пропозицію про угоду щодо припинення вогню, а також відновлення обміну розвідданими та надання безпекової допомоги з боку США. Це позитивний крок, який може стати частиною всеосяжного, справедливого та тривалого миру для України», – йдеться у заяві.
Урсула фон дер Ляйєн додала, що «тепер справа за Росією».
Президент Франції Емманюель Макрон закликав європейські країни і НАТО розробити план «визначення надійних гарантій безпеки» для України в разі припинення вогню, йдеться 11 березня в повідомленні канцелярії президента за підсумками паризької зустрічі воєначальників з 30 країн Європи і НАТО. Макрон додав, що це потрібно зробити «з огляду на прискорення мирних переговорів».
Читайте також: США скасовують паузу в обміні розвідданими та відновлюють безпекову допомогу Україні