Зміни у працевлаштуванні іноземців у Польщі: Сенат затвердив ключові поправки

Сенат у Польщі схвалив резонансний законопроєкт про умови працевлаштування іноземців.
Сенатори ухвалили дві важливі поправки, які стосуються іноземних працівників. За закон про умови доручення роботи іноземцям з поправками проголосували 56 сенаторів, проти були 29, ніхто не утримався, інформує Іnpoland.
Перша важлива поправка – агенції праці зможуть працевлаштовувати іноземців не лише за «умовою о праці», а також і за цивільноправовими договорами. Згідно з другою поправкою, до заяви про дозвіл на роботу потрібно додавати інформацію про судимість іноземця.
Законопроєкт, підготовлений Міністерством сім’ї, праці та соціальної політики, покликаний обмежити зловживання роботодавців, спростити процедури, зменшити кількість нерозглянутих справ у відомствах та забезпечити повну електронізацію розгляду справ. Нові правила мають підвищити роль державних служб зайнятості у процесі видачі дозволів на роботу іноземцям.
Серед іншого законопроєкт запроваджує можливість визначати старостою перелік професій і видів робіт, на які не видаватимуться дозволи на роботу іноземцям в даній місцевості. Також буде скасовано так званий аналіз ринку праці, коли перед тим, як працевлаштувати іноземця, потрібно перевірити, чи немає місцевого працівника, який може зайняти цю вакансію.
Крім того, при повітових управліннях праці будуть створені пункти для іноземців. Проєкт також запроваджує обов’язкові підстави для відмови у видачі дозволу на роботу, якщо компанія роботодавця була створена або діє переважно з метою полегшення в’їзду громадян третіх країн.
Також буде повністю електронізовано процедуру видачі дозволів на працевлаштування іноземців – від подачі заяви до отримання рішення з цих питань.
Довідково:
За даними GUS, на кінець вересня 2024 року в Польщі працювало 1 млн 52,7 тисячі іноземців. Це менше 7% від загальної кількості працівників у Польщі. Наразі в країні працюють громадяни понад 150 країн. Найбільшою групою серед них є українці – 707,9 тисячі осіб (67,2% від усіх іноземних робітників).
Читайте також: Україна і Польща об’єднують зусилля у захисті спільних цінностей