США запровадили санкції проти нафтових гігантів РФ

#   623
США запровадили санкції проти нафтових гігантів РФ

США ввели жорсткі санкції проти російських нафтових компаній Rosneft і Lukoil, посилюючи тиск на Кремль через війну в Україні.

Про це повідомляють на сайті Міністерства фінансів США.

Міністерство фінансів США через своє Управління контролю за іноземними активами (OFAC) запровадило нові санкції проти Росії, аби змусити Путіна налаштуватись на серйозні переговори щодо закінчення війни в Україні.

Санкції спрямовані на тиск на російський енергетичний сектор та обмеження доходів, які Кремль використовує для фінансування війни і підтримки економіки.

Нові санкції торкнуться двох найбільших російських нафтових компаній – Rosneft та Lukoil, а також їхніх численних дочірніх підприємств, що займаються видобутком, переробкою та продажем нафти і газу на території Росії.

До списку увійшло понад 30 підрозділів обох компаній, зокрема нафтові родовища, газові та нафтопереробні заводи по всій країні.

Відтепер всі активи та інтереси у власності цих компаній, що знаходяться в США або під контролем американських осіб, блокуються та підлягають обов’язковому повідомленню до OFAC. Порушення санкцій може призвести до цивільної або кримінальної відповідальності, а іноземні фінансові установи, які здійснюють значні операції з підсанкційними компаніями, ризикують потрапити під вторинні санкції.

OFAC також наголосило, що санкції не мають на меті покарання, а спрямовані на зміну поведінки Росії та заохочення її до мирних переговорів. Санкції можуть бути переглянуті або зняті у разі дотримання законодавства США і відповідних умов.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп за підсумками розмови з главою РФ Путіним повідомив, що вони зустрінуться в Будапешті, аби обговорити завершення російсько-української війни. Згодом Трамп заявив, що ще не вирішив, чи поїде на зустріч з Путіним

Останні новини

Всі

12 червня 2026

11 червня 2026

Переглянути все