У США достроково розпустили Департамент урядової ефективності (DOGE), ним керував Ілон Маск

#   534
У США достроково розпустили Департамент урядової ефективності (DOGE), ним керував Ілон Маск

У США розпустили Департамент урядової ефективності (DOGE) на 8 місяців раніше терміну.

Про це 23 листопада пише «Бабель» з посиланням на Reuters. 

DOGE з'явився в січні цього року, його основною метою було скоротити державні витрати США. Керував департаментом мільярдер Ілон Маск.

Ця структура в перші місяці своєї роботи масово скорочувала федеральні агентства, урізала їхні бюджети або переорієнтовувала їхню роботу на пріоритети президента США Дональда Трампа.

Одна з найгучніших ініціатив DOGE – закриття агенції USAID, яка була найбільшим у світі донором. Вчені прогнозують, що через це рішення 14 мільйонів людей по всьому світу можуть загинути до 2030 року.

Допомогу в межах програм USAID отримувала й Україна: лише з початку повномасштабної війни через агенцію надали 22,9 мільярда доларів на допомогу переселенцям та оплату праці держслужбовців, які надають критично важливі послуги.

У DOGE стверджують, що їм вдалось скоротити витрати на десятки мільярдів доларів. Однак сторонні фінансові експерти не можуть перевірити це, оскільки підрозділ не надавав детальної публічної звітності про свою діяльність.

Нагадаємо, сам Маск покинув роботу в уряді США у травні цього року, проте пророкував, що місія DOGE з часом лише зміцниться і стане «способом життя» уряду.

Останні новини

Всі

5 червня 2026

4 червня 2026