Шість країн передали Україні понад 50 тонн обладнання для енергетики – Шмигаль

#   366
Шість країн передали Україні понад 50 тонн обладнання для енергетики – Шмигаль

Міністр енергетики Денис Шмигаль повідомив, що через надзвичайну ситуацію в енергосистемі Україна продовжує активно залучати міжнародну гуманітарну допомогу.

Останніми днями обладнання надійшло від шести європейських країн, написав Шмигаль у соцмережах.

Згідно з його словами, протягом останніх днів надійшло шість вантажів загальною вагою понад 50 тонн з Нідерландів, Німеччини, Швейцарії, Фінляндії, Іспанії та Норвегії, ще партії очікують із Чехії, Польщі та Австрії. До складу допомоги увійшли силові трансформатори, розподільчі шафи, генератори та освітлювальні щогли.

Також у п'ятницю, 23 січня, очікується партія енергетичного обладнання з Чехії. Шмигаль наголосив, що ще 400 генераторів їде до української столиці з Польщі, а допомога від Австрії вже прямує до резервного хабу Міністерства енергетики.

«Всі запити швидко відпрацьовуємо. Підприємствам паливно-енергетичного комплексу та критичної інфраструктури вже відправлено 20 вантажів – 114 тонн устаткування. Усім відповідальним дано завдання оперативно опрацьовувати отриману допомогу, адже від цього прямо залежить швидкість відновлення світла й тепла в домівках», – заявив міністр.

Нагадаємо, раніше тимчасовий повірений справах Польщі в Україні Пьотр Лукасевич заявив, що його країна передає 400 генераторів для Києва і навколишніх громад.

Останні новини

Всі

5 червня 2026

4 червня 2026