Росія виводить війська з бази на північному сході Сирії

Російські військові розпочали виведення своїх підрозділів з аеропорту Камишли на північному сході Сирії.
Це відбувається на тлі спроб сирійського уряду встановити контроль над регіоном, який раніше перебував під впливом курдських формувань, повідомляє агенція Reuters з посиланням на кілька сирійських джерел.
Росія утримувала військовий контингент в аеропорту Камишли з 2019 року. Це розгортання було значно меншим порівняно з основними російськими об'єктами в Сирії – авіабазою та військово-морською базою на середземноморському узбережжі країни.
За інформацією двох джерел, процес виведення військ стартував минулого тижня і відбувається поступово. Частина російських підрозділів буде переміщена на авіабазу Хмеймім на заході Сирії, решта повернеться до Росії.
Виведення російських військ відбувається в момент, коли урядові сили Сирії під керівництвом президента Ахмеда аш-Шараа цього місяця відвоювали частини північних та східних регіонів країни у Сирійських демократичних сил (СДС), які очолюють курди. Дамаск намагається поширити свою владу на всю територію держави.
Джерело в сирійській службі безпеки на західному узбережжі підтвердило, що протягом останніх двох днів російську військову техніку та важке озброєння перевозили з Камишли до військового аеропорту Хмеймім.
Станом на 26 січня над аеропортом Камишли все ще майоріли російські прапори, зафіксував кореспондент Reuters.
Міністерство оборони РФ поки що не прокоментувало ситуацію.