Українці про нічні жахіття від Трампа: «Путін уже в Білому домі»

З кінця січня, а точніше після інавгурації Дональда Трампа, ранкові новини – це не тільки прильоти по українських містах та ураження російських НПЗ, але й нічні заяви нового американського президента та його команди. Поки ми спимо чи воюємо, вони говорять.
Зазвичай, коли в Україні вечоріє, то Трамп щось нове чудернацьке для своєї країни підписує – ну, там зміну назви Мексиканської затоки, заборону паперових склянок для кави чи вигнання у відпустки чергової порції бюджетників – а по тому журналісти мають час на кілька питань.
Так сталося і цієї ночі. Досвідчені люди відразу попереджали: якщо ви не почали дивитися Трампа, то ліпше спіть, уранці глянете. І він сказав! Тут наш колега з «Голосу Америки» Остап Яриш зібрав цитати президента США.
Якщо коротко, то опиратися росіянам Україні сенсу не було, треб було здатися (тобто, «укласти угоду»), в Україні уже «зникла цивілізація», міста в руїнах, як у Секторі Гази, рейтинг Зеленського – 4% і всі мріють в Україні про вибори, росіяни – милі створіння, які могли б знищити 100% наших міст, але знищили тільки 20%.
Ну й головне: «Ви не повинні були самі це починати».
У Києві на нічний жах від Трампа ще не відповіли, тут очікують розмови з його спецпредставником Келлогом. Остап Яриш уже встиг переглянути реакцію світових медіа, а Район.in.ua зібрав в «Історію дня» притомні та влучні українські коментарі без ненормативної лексики.
Отже, політолог Євген Магда видав «влучнець»:
«Трамп – зло, з яким нам доведеться співіснувати. Путін – зло, яке хоче нас знищити. Синергія зла».
Віталій Портников переконує, що своїми звинуваченнями на адресу України Трамп намагається замаскувати власну нездатність домовитися із Путіним так, як йому здавалося за можливе.
Юрій Бутусов хотів би після «шоу Трампа» почути від президента України звернення до армії, нації та світу про те, що війна продовжується і ніякого швидкого миру та перемовин найближчим часом не буде.
Тези такого виступу, на його думку:
«Нам потрібна допомога, оскільки під прикриттям розмов про мир РФ продовжує наступ та руйнує Україну» і «Припиняється передвиборча кампанія президента, наприклад, популістська роздача грошей з бюджету».
Звісно, найбільше коментаторів вразили формулювання та зміст заяв Трампа щодо виборів та рейтингу Зеленського.
Інший наш колега з «Голосу Америки» Богдан Цюпин нагадав американцям, що у Франції виборів під час минулої війни також не було, як і в Британії, яка навіть не зазнала окупації на відміну від Франції.
«Останні французькі національні вибори перед війною відбулися 1936 року, а перші після війни – 21 жовтня 1945 року, коли французи обрали конституційну асамблею для створення нової конституції. Перші повоєнні парламентські вибори у Франції відбулися 1946 року. Першого повоєнного президента у Франції обрав парламент 1947 року. Перші прямі вибори президента у Франції після війни відбулися аж 1965 року», – написав Цюпин.
Нобелівська лауреатка Олександра Матвійчук так розкрила хитрий план московитів, який ретранслює Трамп: зняти воєнний стан, демобілізувати українську армію, відкрити кордони. І тоді росіяни почнуть новий наступ, виправдовуючи це порушенням режиму припинення вогню з боку України.
Поки влада у Києві мовчала, на місцях не набрали води у рот. Мер Дніпра Борис Філатов, як завжди, був експресивним:
Блогер Остап Українець приємно вражений тим, скільки людей усвідомлено обрали для себе позицію «Зеленський може й сучий син, але Трамп зі своїми пред'явами хай узагалі йде в ср**ку».
Автор блогу «Рагулівна» Тетяна Микитенко також довго не спала цієї ночі, рефлексуючи почуте від очільника США.
«Такі заяви та атаки відбуваються не в той момент, коли ми програли, а в той момент, коли їм треба нас переконати, що ми програли», – написала Микитенко.
Потім вона додала сарказму:
«Трамп запитував у росіян, чи не пора Росії провести вибори, на яких пабєдіт нє путін? Ну 25 років же уже, ну прострочили ж немилосердно. Але є й позитив. Принаймні Трамп не заявив, що на зустрічі був Янукович і він як легітимний уже все підписав».
А ще Микитенко запропонувала пригадати деякі історичні події, наприклад, промову Буша-старшого влітку 1991 року, коли Джордж не давав Україні бодай шансу на незалежність. Усі знають, що сталося через три тижні після його візиту до Києва...
Мустафа Найем також рефлексував до історії, яка «не пробачає таких слабкостей»:
«США – країна, яка першою висадила людину на Місяць, створила інтернет, розщепила атом, організувала Берлінський повітряний міст, провела першу трансплантацію серця, подарувала світу вакцину проти поліомієліту, телескоп «Габбл», стелс-технології, штучний інтелект, масове виробництво автомобілів, джаз, рок-н-рол і хіп-хоп. І сьогодні лідери цієї країни сидять за столом переговорів із вбивцями, які з усмішкою колективного задорнова щиро радіють уже самому факту, що з ними взагалі заговорили, вважаючи співрозмовників тупими, жадібними й недалекими».
Почувши чергового нічного Трампа, головред «Європейської правди» Сергій Сидоренко констатував (і це ми внесли до заголовок): «Путіну не треба їхати в США. Він вже там, у Білому домі».
Довелося й читати про те, що грубі випади Трампа у бік Зеленського підіграли нашому президенту, який останнім часом втратив колишню популярність. Хоча звісно, жодне опитування ні в 2024, ні у 2025 році не показувало 4%, які приписав американський президент своєму колезі.
Олексій Давиденко пише, що «хамством по відношенню до України, українців і Зеленського Трамп дуже підіграв президенту Зеленському».
«І коли б не відбулися вибори, за Зеленського проголосує набагато більше людей чим планувало ще вчора ввечері. Бо ображати і принижувати чинного президента країни, яка воює, не має права ніхто».
Історик Олександр Зінченко також висловився про це:
«Господь послав українцям – Зеленського, а Зеленському – Трампа. В якості компенсації попередніх незручностей. Абсолютно божевільний дідуля. Абсолютно».
Тим не менше ранок настав. І Україна знову зализувала рани після чергових обстрілів інфраструктури та цивільних, але й читали про те, що наші дрони долетіли до російської Самари – «сизрана» атакували Сизранський НПЗ. Завод призупинив роботу – там пошкоджено установку первинної переробки нафти. А 18 лютого горів Ільський НПЗ і дві нафтоперекачувальних станції.
Рефлексувати на чергове божевілля зі США можна довго. Тому поки підсумуємо одним словом від очільника ГУР.
Кирило Буданов сказав коротко: «Вистоїмо».
Читайте також: Коментарі Трампа про Україну