Росіянин отримав довічне за вбивство українських військових у Німеччині

10 Березня 2025, 15:05
Росіянин отримав довічне за вбивство українських військових у Німеччині 1324
Росіянин отримав довічне за вбивство українських військових у Німеччині

Окружний суд Мюнхена засудив на довічне ув’язнення 58-річного росіянина Юрія Журавльова за вбивство двох українських військових – уродженця Черкащини та вихідця з Каховки, що мав намір оселитися на Волині.

Суд встановив, що 27 квітня 2024 року підсудний після сварки за розпиттям алкоголю у центрі міста Мурнау, що у Верхній Баварії, сходив додому за ножем і, повернувшись, завдав чотири удари ножем у шию 36-річному Володимиру Козину, який помер на місці, пише Район.Закордон.

Потім він завдав сім ударів ножем по шиї, спині та тулубу 23-річному В’ячеславу Безуглому, який помер в лікарні від втрати крові. В момент вбивства українські військові мали фізичні обмеження для самозахисту через медичні фіксатори на їхніх руках.

Володимир Козін
Володимир Козін

Володимир Козін
Володимир Козін

Підозрюваного затримали відразу після вбивства за домашньою адресою. Він був в стані алкогольного сп’яніння.

Через можливий політичний мотив вбивства розслідування вів Центральний офіс з боротьби з екстремізмом і тероризмом (ZET) прокуратура Мюнхена.

На суді обвинувачений виглядав спокійним та іноді навіть розслабленим, ховав обличчя від фото та відеокамер, майже нічого не говорив, весь час крутив в руках чотки. Попри біографію «гопника» та спортивний одяг, він мав зовнішність російського інтелігента 19 сторіччя – сиве волосся, довшу сиву бороду, косматі темні брови. 

Журавльов відразу визнав свою провину у вбивстві і підкреслив, що не мав політичних чи ксенофобських мотивів на ґрунті національної ненависті. За його словами, він скоїв злочин в стані афекту через свою багаторічну алкогольну залежність. За його версією, українці образили його і він «втратив самовладання». У заключному слові він назвав алкоголь «чорним дияволом» і сказав, що дуже шкодує про те, що сталося.

Читайте також: Вбивство українців у Німеччині: військові встановили особу свого побратима

Адвокат підсудного просив покарання у вигляді 10 років позбавлення волі за ненавмисне вбивство і підкреслював, що підзахисний потребує лікування від алкогольної залежності. 

Вирок не є остаточним і може бути оскаржений протягом чотирьох тижнів. 

Цей вирок став 18 у біографії росіянина. Підсудний дезертирував з радянської армії у 1990 під час служби в Німеччині і весь цей час жив у Баварії. Як дезертир він отримав тимчасовий прихисток. Весь час у Баварії росіянин пив і скоював злочини – до вбивства українців їх було 17. Серед них: напади на людей з ножем та розбитими пляшками, крадіжки, водіння в стані алкогольного сп’яніння та інші. Загалом він провів у в'язниці більше 5 років. Між злочинами він працював на будівництві, або ж на кухні. Користувався соціальним житлом. Двічі подавав запит на політичний притулок і двічі діставав відмову, проте не був депортований до Росії.

Українські військовослужбовці проходили в Німеччині реабілітацію за програмою Kleeblatt-MedEvac. Ця програма діє в країнах Євросоюзу та забезпечує лікування українським військовослужбовцям і цивільним, які отримали травми внаслідок збройної агресії РФ проти України або мають онкологічні захворювання.

Володимир Козін та Вячеслав Безуглий приїхали по ній до Німеччини у 2023 році через травми, отримані на війні.

Для Володимира Козіна повномасштабна війна розпочалася зі швидкої окупації його рідного міста Каховка Херсонської області у 2022 році. Там він народився і виріс, закінчив школу, працював вантажником та різноробочим. 

Володимир був єдиним чоловіком в родині. З юності був захисником для мами й чотирьох сестер. Служив в армії. Вирісши на березі Дніпра, Володимир обожнював все, що пов'язане з відкритою водою і, особливо, риболовлю. Його пам’ятають як дуже веселу і життєрадісну людину.

Виїхавши з окупованої Каховки, Володимир деякий час займався волонтерством, а потім став солдатом у Збройних силах України. Він служив у 81 аеромобільній бригаді. Проходив навчання для українських військовослужбовців за кордоном, брав участь у боях у Донецькій та Запорізькій області. 

Декілька разів чоловік отримував поранення, але щоразу повертався на службу. У нього був позивний «Кіт», тож  жартував, що має щонайменше сім життів. 

Після останнього поранення він втратив декілька пальців на правій руці і його відправили на лікування в одну з найкращих європейських клінік з лікування травм у Мурнау. 

У затишному містечку біля підніжжя Альп українському військовому подобалося. Тільки з німецькою мовою було складно, а Володимир дуже любив спілкування.

У Мурнау він познайомився з В’ячеславом Безуглим. Буквально за декілька тижнів до вбивства тому виповнилося 23 роки. 

Безуглий теж був хлопцем з багатодітної родини. Він народився і виріс в селі Черкаської області, приблизно за 130 кілометрів від української столиці. Після закінчення школи навчався в залізничному училищі. 

У Німеччині Вʼячеслав проходив лікування та реабілітацію після тяжких поранень, які отримав під час виконання бойового завдання на Запоріжжі.

В’ячеслава Безуглого поховали в рідному селі. У нього залишились батьки, молодша сестра і двоє старших братів. Один з них теж був на війні й вже майже три роки вважається зниклим безвісти.

Володимира поховали на Волині, у селищі Локачі. Там тепер живе одна з його сестер і мама. Володимир мріяв після війни теж там оселитися, одружитися, виховувати дітей.

На суді нікого з рідних загиблих не було. 

«Хотілося б подивитися на цю людину, але брата це не поверне», – сказала сестра  Володимира Ганна Даниленко напередодні суду. 

Після закінчення суду вона зазначила, що задоволена вироком.

Читайте також: Вижили на фронті, загинули від рук росіянина в Німеччині: судять вбивцю українських військовослужбовців

Анастасія БЕРЕЗА

 

Коментар
22/03/2025 П'ятниця
21.03.2025
20.03.2025